Heart 2456

Як покращити розмовну англійську без репетиторів та курсів?

Як покращити розмовну англійську без репетиторів та курсів?

Дізнайтесь як можна покращити розмовну англійську самостійно.

  • Іноземна мова – це не лише правила граматики, які ви вивчаєте на курсах. Будь-яка мова більшою мірою є засобом комунікації, усного спілкування. Розмовна англійська – це яскравий приклад. У розмові з іноземцями вам не знадобиться чергування голосних, та й форми дієслова можна проігнорувати. А ось здатність сприймати мову на слух, розуміти співрозмовників і самому говорити зрозуміло і виразно буде потрібна. Для цього в мовних школах проводять спеціальні заняття з “native speakers”, позакласні заходи для спілкування та навіть створюються окремі курси розмовної мови.

    Ви можете звернутися до цих джерел знань, і вони будуть, безперечно, корисні. Але не забувайте, що розмовна англійська (як і будь-яка інша мова) розвивається виключно на практиці. Тому для того, щоб поліпшити мову, спілкуватися швидко і без напруги, потрібно прокачувати насамперед розмовні навички. А це залежить не від викладача, не від носіїв мови, а від бажання тренуватися. Поліпшити розмовну англійську можна і потрібно самостійно. Ми готові розповісти, як зробити це не лише ефективно, а й весело.

    Як покращити розмовну англійську без сторонньої допомоги

    Перше, що вам належить зробити ще до того, як навчитися розмовляти англійською, - це навчитися слухати іноземну мову. Мабуть, важко зробити це без сторонньої допомоги - але ми постараємося. Для цієї мети чудово підійдуть аудіоматеріали, що знаходяться у вільному доступі, та ваш власний голос. Але про все по порядку.

    1. Музика. Слухайте пісні англійською - це можна робити в будь-який час, одночасно з іншими справами. Навіть якщо англомовні композиції будуть звучати як тло, поки ви ведете машину, робите прибирання, миєте посуд або просто гуляєте, ви звикатимете до звучання слів, до ритму, інтонацій англійської мови.
    2. Новини. Радіостанції та підкасти з актуальними новинами дають цікаву інформацію та привчають слухати та розуміти розмовну англійську. Слухати радіо, як і музику, можна будь-коли вдень і ночі, поєднуючи приємне з корисним.
    3. Аудіокниги. Це підходить для більш розвинених учнів, тому що літературні тексти набагато складніші. Аудіокниги зазвичай начитані професійними акторами, які говорять виразно та неквапливо.

    Всі ці матеріали можна легко знайти у відкритих джерелах і за їх допомогою помітно покращити розмовну англійську. А можна створити власний аудіозапис і користуватися ним набагато ефективніше. Для цього візьміть аудіокнигу та її текстову версію. Послухайте невеликий фрагмент, знайдіть його у тексті та зачитайте на диктофон. Можете обійтися без книг і просто повторювати за носієм мови.

    Будьте готові здивуватися з того, що почуєте в записі. Мало того, що власна мова "з боку" завжди здається на диво незвичною, так ще й вимова вперше буде далеко від ідеалу. Але це лише привід продовжувати читати англійською вголос.

    Аудикниги на английском языке

    Тренуємо розмовну англійську самостійно

    Ваше завдання на цьому етапі - прислухатися до природньої англійської мови і намагатися відтворювати її якомога точніше. Порівнюйте версію-зразок зі своєю начиткою. Звертайте увагу до звуки, інтонації, швидкість мови. Робіть висновки і нові записи, і з кожним разом ваша вимова буде ближчою до оригіналу. Користь цього у тому, що, крім аналітичного сприйняття і багаторазового повторення, спрацьовує “вбудований” у мозок механізм імітації. Навіть зовсім незнайомі звуки стають впізнаваними та легкими для наслідування.

    Є багато способів тренувати мовний апарат. Але те, наскільки легко і із задоволенням ви цим займатиметеся, безпосередньо залежить від обраного методу. Ми пропонуємо найприємніші, цікаві та не складні прийоми:

    • Спів. Швидше за все, це і так станеться, коли ви слухатимете англомовні пісні. Ритмічна музика та яскраві хіти "чіпляють" і мотивують підспівувати. Не стримуйте себе, співайте разом із виконавцями. У машині, у душі, на кухні. Не бійтеся помилятися, але щоразу помічайте та виправляйте свої помилки.
    • Караоке. Ті ж самі співи, але з субтитрами. По-перше, текст, покладений музику, сприймається, розуміється і запам'ятовується набагато швидше, ніж сухий текст. По-друге, ви використовуєте три джерела: бачите, чуєте та вимовляєте слова та фрази англійською.
    • Комп'ютерні ігри. Більшість класних ігор у жанрі Action, Strategy та Simulator, не кажучи вже про спеціальні Educational games мають зазвичай нескладні та короткі фрази. Повторюйте їх за персонажами, поринаючи в ігровий процес. 

    Караоке на английском языке

    Головна перевага популярних розваг (пісень, ігор, кліпів) для вивчення іноземних мов загалом та тренування розмовної англійської зокрема – це запам'ятовування саме поширених виразів. 

    Легка розмовна англійська у діалогах

    Дійсно, бажано розвивати розмовну англійську на оффлайн чи онлайн курсах за допомогою поширених фраз, які англійці використовують у розмовній мові. І ось тут потрібне уточнення: англійці чи американці? Тому що американська та британська англійська – це, звичайно, не різні мови, але відмінності між ними досить помітні. І левова частка цих відмінностей полягає саме у вимові.

    Поширена думка, що британський варіант англійської мови є суворішим, упорядкованим і в цілому “правильнішим”. Так що класична вимова, як в Кембриджі чи Оксфорді, має стати міцною основою володіння мовою. Але, з іншого боку, якщо ви плануєте не відвідувати університет, а подорожувати та спілкуватися з людьми з різних куточків світу, то американська англійська стане більш практичним та доступним інструментом для цього. Головне, у будь-якому випадку, вибрати один варіант вимови та працювати над ним, щоб не розпорошувати час та увагу на кілька напрямків.

    • Обирайте книги з великою кількістю діалогів. Так, це напевно виявляться не найглибші літературні шедеври, а щось на кшталт "Щоденника Бріджіт Джонс", зате у вашому розпорядженні виявляться прості, зрозумілі, популярні в житті фрази.
    • Читання за ролями - кумедна розвага, якої дорослі люди можуть соромитися. Що ж, ніхто не почує і не завадить вам, якщо ви читатимете діалоги вголос наодинці з собою. Намагайтеся змінювати інтонації, "грати" кожного персонажа та його вимову.
    • Якщо знайдете партнера для відпрацювання розмовної англійської - це помітно прискорить прогрес для вас обох. Або, якщо партнер володіє англійською краще, ніж ви, ви отримаєте неоціненну користь від спілкування з носієм мови.
    • Комікси – ідеальна форма діалогів для покращення англійської мови. Особливо якщо ви шанувальник Marvel. Або вам ближчі персонажі DC? Щире захоплення - ключ до успіху та задоволення від процесу навчання.
    • Не захоплюйтесь спрощенням надміру. Розмовна англійська - це фрази та діалоги, а не окремі слова. Тому комікси мають стати лише одним із етапів, після якого ви потрібно буде перейти на складніші матеріали.

    Комиксы на английском языке

    Правильна англійська мова - це вимова плюс артикуляція. І те, й інше напрацьовується шляхом осмислення та тренувань. Читаючи англійською вголос хоча б по 10 хвилин щодня, ви привчаєте свій мовний апарат до відтворення поки що нових для нього звуків. 

    Чи потрібні курси розмовної мови?

    Спеціальний курс розмовної мови - це очевидний шлях, яким йде більшість студентів. Їхнє рішення цілком обґрунтоване, тому що і групові, і індивідуальні заняття по-своєму корисні. Наприклад, у групі ви можете спілкуватися з кількома людьми відразу чи по черзі, апелювати до різних точок зору. А персональний викладач приділить максимум часу опрацюванню ваших індивідуальних складнощів та буде сконцентрований лише на вас.

    Якщо ви вибираєте школу англійської, зверніть увагу скільки живого спілкування проходить на заняттях, і чи сильніший за рівень ваш співрозмовник, якщо так – ви покращите свої навички швидше. Щоб вам було легко вибрати школу – ми створили Enguide, майданчик з усіма курсами англійської → Вибрати курси англійської

    Але будь-які шкільні заняття – це лише імітація реального спілкування, хай і дуже правдоподібна. У подорожах, на співбесідах, при знайомствах з іноземцями ви почуватиметеся зовсім інакше, ніж у класному кабінеті. Тільки після справжніх “польових” випробувань ви зрозумієте, як покращити розмовну мову: практика та знову практика. Тому що розмовна англійська дається лише тим, хто… розмовляє англійською якнайчастіше.

    Коментарі


      Додати коментар