Дізнайтесь як можна покращити розмовну англійську самостійно.
Іноземна мова – це не лише правила граматики, які ви вивчаєте на курсах. Будь-яка мова більшою мірою є засобом комунікації, усного спілкування. Розмовна англійська – це яскравий приклад. У розмові з іноземцями вам не знадобиться чергування голосних, та й форми дієслова можна проігнорувати. А ось здатність сприймати мову на слух, розуміти співрозмовників і самому говорити зрозуміло і виразно буде потрібна. Для цього в мовних школах проводять спеціальні заняття з “native speakers”, позакласні заходи для спілкування та навіть створюються окремі курси розмовної мови.
Ви можете звернутися до цих джерел знань, і вони будуть, безперечно, корисні. Але не забувайте, що розмовна англійська (як і будь-яка інша мова) розвивається виключно на практиці. Тому для того, щоб поліпшити мову, спілкуватися швидко і без напруги, потрібно прокачувати насамперед розмовні навички. А це залежить не від викладача, не від носіїв мови, а від бажання тренуватися. Поліпшити розмовну англійську можна і потрібно самостійно. Ми готові розповісти, як зробити це не лише ефективно, а й весело.
Перше, що вам належить зробити ще до того, як навчитися розмовляти англійською, - це навчитися слухати іноземну мову. Мабуть, важко зробити це без сторонньої допомоги - але ми постараємося. Для цієї мети чудово підійдуть аудіоматеріали, що знаходяться у вільному доступі, та ваш власний голос. Але про все по порядку.
Всі ці матеріали можна легко знайти у відкритих джерелах і за їх допомогою помітно покращити розмовну англійську. А можна створити власний аудіозапис і користуватися ним набагато ефективніше. Для цього візьміть аудіокнигу та її текстову версію. Послухайте невеликий фрагмент, знайдіть його у тексті та зачитайте на диктофон. Можете обійтися без книг і просто повторювати за носієм мови.
Будьте готові здивуватися з того, що почуєте в записі. Мало того, що власна мова "з боку" завжди здається на диво незвичною, так ще й вимова вперше буде далеко від ідеалу. Але це лише привід продовжувати читати англійською вголос.
Ваше завдання на цьому етапі - прислухатися до природньої англійської мови і намагатися відтворювати її якомога точніше. Порівнюйте версію-зразок зі своєю начиткою. Звертайте увагу до звуки, інтонації, швидкість мови. Робіть висновки і нові записи, і з кожним разом ваша вимова буде ближчою до оригіналу. Користь цього у тому, що, крім аналітичного сприйняття і багаторазового повторення, спрацьовує “вбудований” у мозок механізм імітації. Навіть зовсім незнайомі звуки стають впізнаваними та легкими для наслідування.
Є багато способів тренувати мовний апарат. Але те, наскільки легко і із задоволенням ви цим займатиметеся, безпосередньо залежить від обраного методу. Ми пропонуємо найприємніші, цікаві та не складні прийоми:
Головна перевага популярних розваг (пісень, ігор, кліпів) для вивчення іноземних мов загалом та тренування розмовної англійської зокрема – це запам'ятовування саме поширених виразів.
Дійсно, бажано розвивати розмовну англійську на оффлайн чи онлайн курсах за допомогою поширених фраз, які англійці використовують у розмовній мові. І ось тут потрібне уточнення: англійці чи американці? Тому що американська та британська англійська – це, звичайно, не різні мови, але відмінності між ними досить помітні. І левова частка цих відмінностей полягає саме у вимові.
Поширена думка, що британський варіант англійської мови є суворішим, упорядкованим і в цілому “правильнішим”. Так що класична вимова, як в Кембриджі чи Оксфорді, має стати міцною основою володіння мовою. Але, з іншого боку, якщо ви плануєте не відвідувати університет, а подорожувати та спілкуватися з людьми з різних куточків світу, то американська англійська стане більш практичним та доступним інструментом для цього. Головне, у будь-якому випадку, вибрати один варіант вимови та працювати над ним, щоб не розпорошувати час та увагу на кілька напрямків.
Правильна англійська мова - це вимова плюс артикуляція. І те, й інше напрацьовується шляхом осмислення та тренувань. Читаючи англійською вголос хоча б по 10 хвилин щодня, ви привчаєте свій мовний апарат до відтворення поки що нових для нього звуків.
Спеціальний курс розмовної мови - це очевидний шлях, яким йде більшість студентів. Їхнє рішення цілком обґрунтоване, тому що і групові, і індивідуальні заняття по-своєму корисні. Наприклад, у групі ви можете спілкуватися з кількома людьми відразу чи по черзі, апелювати до різних точок зору. А персональний викладач приділить максимум часу опрацюванню ваших індивідуальних складнощів та буде сконцентрований лише на вас.
Якщо ви вибираєте школу англійської, зверніть увагу скільки живого спілкування проходить на заняттях, і чи сильніший за рівень ваш співрозмовник, якщо так – ви покращите свої навички швидше. Щоб вам було легко вибрати школу – ми створили Enguide, майданчик з усіма курсами англійської → Вибрати курси англійської
Але будь-які шкільні заняття – це лише імітація реального спілкування, хай і дуже правдоподібна. У подорожах, на співбесідах, при знайомствах з іноземцями ви почуватиметеся зовсім інакше, ніж у класному кабінеті. Тільки після справжніх “польових” випробувань ви зрозумієте, як покращити розмовну мову: практика та знову практика. Тому що розмовна англійська дається лише тим, хто… розмовляє англійською якнайчастіше.
Коментарі
Додати коментар
Підтвердіть ваш відгук
Оберіть, будь ласка, соціальну мережу для миттєвої публікації відгуку на сайті Enguide
Підтвердіть ваш голос
Оберіть, будь ласка, одну с соціальних мереж для голосування на сайті Enguide
Підтвердіть Ваш аккаунт
Будь ласка, перейдіть до пошти для підтвердження вашого облікового запису
Привіт, незнайомець :)
За вами помічена підозріла активність, можливість голосування заблоковано на 5 днів.