Hurt 1333

Як вчити та не забувати англійські слова?

Як вчити та не забувати англійські слова?

Забуваєте вивчені слова вже наступного дня? 

  • Не дивно. Адже пам'ять потребує такого ж регулярного прокачування, як і м'язи спортивного гімнаста або бігуна.

    Для успішного трюку на брусах гімнасту знадобиться не 10, не 30 і навіть 100 попередніх спроб. Так і з англійською. Фіксація нових слів за дві секунди відбудеться лише тоді, коли ваша пам'ять добряче підкачається і продемонструє вам здібності, про які ви навіть не здогадувалися.

    Скільки слів потрібно знати для вільного спілкування англійською?

    Одна техаська компанія (GLM) захопилася та підрахувала понад 1 мільйон англійських слів, які містяться у словниках, ЗМІ, блогах та соціальних мережах. До речі, одне нове англомовне слово з'являється в інтернеті кожні 90-100 хвилин.

    Зрадіємо. Вчити мільйон слів не доведеться. Наприклад, для повсякденного спілкування вам знадобиться близько 2000 активних одиниць мови. Шансів зрозуміти книгу з таким запасом слів уже менше, тому доведеться постаратися і вивчити на 2000 слів більше.

    Пасивний лексичний запас освіченої людини становить близько 10-20 тисяч слів. Саме таких цифр ми і рекомендуємо вам прагнути.

    Сколько английских слов нужно знать для свободного общения?

    І перш, ніж познайомити вас зі списком найпопулярніших і найдієвіших способів вивчити і назавжди запам'ятати нові слова, ми поділимося головними помилками тих, хто вчить англійську мову роками:

    1. Ви намагаєтеся вивчати слова списками.

    2. Ви намагаєтеся вчити слова, які пов'язані між собою за змістом.

    3. Ви намагаєтеся вивчати слова у великих кількостях.

    4. Ви намагаєтеся вивчати нецікаві та непотрібні вам слова.

    Впізнаєте себе? Тоді постарайтеся забути про ці недієві способи і якнайшвидше досліджуйте нашу статтю, щоб знайти не просто ефективний, а й приємний спосіб вивчення нової лексики.

    Як ефективно вивчати англійські слова?

    Способів вивчати слова багато. А ще всі способи такі самі індивідуальні, як і ви. Саме з цієї причини ми радимо вибирати лише ті, які дійсно вам подобаються. Адже без приємних емоцій процес вивчення нових слів знову опиниться під загрозою. Поїхали!

    №1. Відео, фільми та серіали.

    Банально, але факт. Кінематограф впливає на ваш лексичний запас так само добре, як реальне спілкування з іноземцями.

    Спочатку буде складно та незрозуміло. Усі починають з того, що розуміють 50, 30, а то й менше відсотків усіх слів, які звучать в англомовних відео, фільмах та серіалах. Саме тому подолати нерозуміння іноземної мови вийде лише в тому випадку, якщо ви повністю заміните україномовний контент англійською.

    Почніть із мультфільмів, відео на YouTube та серіалів, які ви вже дивилися. Звичайно, не треба забувати і про фільми із субтитрами.

    Фільми та відео в оригіналі цінні тим, що вчать вас не тільки новим словам, а й їхній правильної вимови з розумінням живої мови. І так, постарайтеся дивитися тільки те, що справді вам цікаво.

    Фильмы для изучения английского языка

    №2. Книги: адаптовані та оригінальні.

    Коли адаптовані книги почнуть даватися вам легко – сміливо приступайте до оригіналів. До речі, досвідчені викладачі радять вивчати лексику у процесі читання вголос, а не про себе. Так ваші органи мови зможуть звикнути до вимови іноземних звуків, а нові слова швидше укоріняться у вашій пам'яті.

    №3. Класичні та сучасні картки

    Думаємо, що заглиблюватись у специфіку вивчення англійської лексики за картками – потреби немає. Це один з найпопулярніших способів вивчення нових слів. Порада: обирайте картки, в яких, окрім перекладу, є також визначення слів англійською.

    №4. Об'єднуйте слова за темою.

    Якщо ви не готові відмовитися від конспектування слів в окремому зошиті, спробуйте об'єднувати слова, які стосуються однієї теми. Кількість слів, що рекомендується в одній групі – від 5 до 15. Наприклад, такі слова, як залізниця, пам'ятки та маршрут, можна віднести до теми «Подорожі».

    №5. Створюйте mind map.

    Можливо, ви вже чули про mind map – мапу, яка допомагає планувати час, розвивати ідеї та знаходити вихід зі складних ситуацій. Проте використовувати її можна ще й для вивчення нових слів, що належать до однієї тематики.

    Створюючи особисту карту, розміщуйте ключове слово у центрі, а слова, які конкретизують його – довкола. Поки ви малюватимете карту, слова вже відкладатимуться у вашій пам'яті. Пізніше ви можете використовувати mind map для швидкого повторення лексики.

    Mind map поможет вам учить новые английские слова

    №6. Універсальні додатки.

    Впевнені, що з багатьма з них ви вже знайомі. Програми Lingualeo та Duolingo, якими можна користуватися на комп'ютері, смартфоні або планшеті. Вони допомагають урізноманітнити вивчення нових слів і потренувати відразу кілька навичок: читання, аудіювання та усне мовлення.

    Вивчати лексику з додатками – у рази зручніше, ніж носитися зі стосами паперів та блокнотів. До того ж, у багатьох є функція, яка дозволяє вам періодично повторювати і не забувати недавно вивчені слова.

    №7. Зробіть план.

    Досягнення конкретної мети без її планування – неможливе. Спираючись на ваші реальні можливості, складіть щоденний план, в якому вкажіть певну кількість слів для вивчення кожного дня. Наприклад, 8-10 слів - обов'язкова умова, не дотримуючись якої, ви просто не зможете дозволити собі піти спати або займатися іншими справами.

    Спробуйте дотримуватися плану хоча б місяць, щоб звикнути до графіка та побачити перші результати від своїх старань. Виконуючи щоденний план, незабаром ви помітите, що пам'ять покращилась, а процес запам'ятовування нових слів значно прискорився. А це ніяк не може не тішити!

    План изучения английского языка

    Як повторювати та не забувати англійські слова?

    Якщо нові слова затримуються у вашій пам'яті зовсім ненадовго - значить, вам варто замислюватися про повторення. Ми розповімо про стандартні, приємні, захоплюючі і навіть наукові методи повторення, без яких не обійтися у вивченні нових англійських слів.

    №1. Крива забування Еббінгауза та ефективна методика повторення.

    Герман Еббінгауз – німецький психолог, який присвятив своє життя вивченню людської пам'яті. Саме він створив «криву забування», ефективність якої підтверджена багатьма вченими.

    Еббінгауз довів, що нова інформація засвоюється та забувається нерівномірно. Саме тому щоденні повторення в той самий час не працюють. 

    Для ефективного запам’ятовування розроблено методики повторення:

    Схема №1: 

    • Ознайомлення зі словами. 
    • Перше повторення. 
    • Друге — через 20 хв. 
    • Третє — через 8 год.
    • Четверте — через 24 години. 

    Схема  №2: 
    • Ознайомлення зі  словами
    • Перше повторення. 
    • Друге — через 20-30 хв. 
    • Третє — через день. 
    • Четверте — через 2-3 тижні. 
    • П’яте — через 2-3 міс.

    №2. Стандартні, але ефективні методи повторення

    Якщо вам звичніше повторювати нові слова, пробігаючи їх очима – продовжуйте. Тільки додайте до цього способу уяву, асоціацію та увагу. Пропускайте кожне слово через себе, уявляйте його у дії, будуйте асоціації та вигадуйте міні-історії.

    Не забувайте переказувати тексти, використовуючи нові англійські для вас слова. Переказувати - зовсім не означає, що вам потрібно згадувати в оповіданні все, що відбувається в тексті. Просто викладайте найважливіші моменти, що зустрілися в оповіданні. Так ви вб'єте двох зайців: запам'ятаєте слова і попрактикуєте граматику.

    №3. Цікаві методи.

    До таких ми сміливо відносимо фільми, книги, портали новин та блоги англійською мовою. Будь-який англомовний контент міститиме як нові, так і вже вивчені вами слова, що дозволить їм надовго (або навіть назавжди) укоренитися у вашій пам'яті.

    Підбиваючи підсумки, відзначимо, що вивчати нові слова і не забувати їх – непросто, але можливо. Вибравши для себе найприємніші методи освоєння нових слів, вже за кілька тижнів ви зможете покращити свою пам'ять і вчити іноземну лексику швидко та легко. ;)

    Коментарі


      Додати коментар