Heart 8125

Шкільна освіта в Великобританії: алгоритм правильного вибору

Шкільна освіта в Великобританії: алгоритм правильного вибору

Відправити свою дитину на навчання за кордон - рішення, яке батьки не приймають спонтанно. Воно, як правило, продумано, зважено, розглянуто з усіх боків. Але коли ви приходите в центр міжнародної освіти та кількість пропозицій від різних навчальних закладів вибиває грунт з під ніг. 

  • Які питання повинні цікавити батьків при виборі школи за кордоном?

    Відправити свою дитину на навчання за кордон - рішення, яке батьки не приймають спонтанно. Воно, як правило, продумано, зважено, розглянуто з усіх боків. Але ви приходите в центр міжнародної освіти та кількість пропозицій від різних навчальних закладів вибиває грунт з під ніг.

    Що робити в такому випадку? Як правильно вибрати школу, якщо зменшити кількість варіантів вам запропонували поки тільки завдяки ціновим рамкам. Список залишається досить великим, тому ми пропонуємо 7 кроків для прийняття остаточного рішення.

    Крок 1. Школа чи International Study Centre (ISC)?

    Перше питання, яке зацікавить адміністрацію школи - чи знає ваша дитина мову на достатньому рівні для вільного навчання в школі? Якщо ні - почніть з ISC. У підготовчому центрі акцент робиться на вивченн і мови, інші дисципліни викладаються як додаткові. Тільки тоді, коли дитина готова продовжити навчання у звичайній школі, варто обдумувати варіанти. 

    Крок 2. Приватна чи державна школа?

    Це друге питання, яке ви повинні поставити на сімейній раді. За старою традицією дореволюційних часів ми продовжуємо наївно вважати, що приватні школи - престижніше, краще, а навчання в них - якісніше і різноманітніше. У Великобританії це правило діє не завжди. Точно відомо, що приватні школи перевершують у кілька разів державні за кількістю іноземних студентів, інші характеристики - досить спірні.

    Державні школи фінансуються з держбюджету, в той час, як фінансовий стан приватних шкіл цілком залежить від батьків учнів та добровільних внесків випускників. Вступити в державну школу іноземцю не так просто - хіба що батьки дитини також проживають (тимчасово або вже на постійній основі) на території іншої країни. Крім того, на базі державних шкіл рідко створюються спеціальні центри допомоги іноземним студентам або класи зі спеціальною програмою, яка допомагає адаптуватися в нових умовах. На базі приватних шкіл такі нововведення можливі.

    Крок 3. Роздільне або спільне навчання?

    Зовсім не означає, що в жіночих або чоловічих приватних школах робиться наголос на релігійну освіту. Хоча, як правило, конфесійні школи мають роздільне навчання. Тут вже вирішувати батькам: багато хто вибирає спільне навчання, так як воно більш звично для нас і вважається більш гармонійним. Деякі пункти про роздільне навчанні ставлять спочатку списку вимог. Хто правий - важко з'ясувати: у Великобританії 99% надходження в престижні університети світу можуть дати як школи зі спільним, так і з роздільним навчанням.

    Крок 4. Пансион або напівпансіон (денне навчання)?

    Це буде залежати від того, чи живуть батьки у Великобританії, або відправляють улюблене чадо на навчання, залишаючись на території іншої країни. Ідеальний варіант для іноземних студентів - пансіон з можливістю їхати додому під час канікул. Але деякі школи практикують тимчасове опікунство, коли за дитиною доглядає відповідальна сім'я. У такому випадку, діти можуть відвідувати школу вдень, а потім повертатися в будинок приймаючої родини. 

    Крок 5. У 11 або 15 років починати навчання за кордоном?

    Вважається, що 11-13 років - ідеальний вік для початку навчання в школі Великобританії: дитина встигне пройти підготовчий курс, а потім зможе повноцінно навчатися за програмою GCSE (General Certificate of Secondary Education) і отримати британський сертифікат про середню освіту. Але далеко не кожен батько зважитися відправити за кордон свою дитину в такому ніжному віці. Можна почати навчання в 15-16 років, також закінчивши річний підготовчий курс, але це вже крайній термін, коли дитина може претендувати на отримання середньої освіти у Великобританії.

    Крок 6. A-level чи IB? 

    Варто зауважити, програма A-level ще зовсім недавно була єдиною і неповторною в британській системі освіти. Учні старшої школи в рамках програми поглиблено вивчали 3-4 предмета, вже визначившись з вибором університету і майбутньої професії. Цілком ймовірно, кількість таких далекоглядних учнів в останні роки стало різко скорочуватися або приплив іноземних студентів збільшився. Будемо дивитися правді в очі навіть серед п'ятикурсників живе нашій країні більшість точно не визначилася, де вони хочуть працювати. Що вже говорити про старшокласників! Тому й довелося створити альтернативну A-level програму - IB (International Baccalaureate). Остання передбачає більш широкий спектр дисциплін для вивчення.

    Крок 7. Selective schools чи non-selective schools? 

    Тут все досить просто: Selective schools приймають тільки відмінників. Це престижні школи, які беруть участь у всіляких рейтингах, адже відсоток учнів, які з їхніх стін потраплять відразу в університети досягає позначки 99%. У такі школи дитину не візьмуть з середньою успішністю, а якщо і приймуть, його навчання може перетворитися на нескінченний марафон, погоню за знаннями, добрими оцінками і іншими радощами життя відмінника. Нічого поганого в цьому, зрозуміло, немає, але варто кілька разів запитати себе (а заодно, і дитину), про готовнiсть до кількох років життя в конкурентній боротьбі?

    Non-selective schools приймають усіх. Або майже всіх. Це зовсім не означає, що якість освіти в таких школах нижче. Набагато нижчий рівень боротьби, прагнення бути кращим і першим. Багато батьків вибирають саме ці школи заради комфортних умов навчання дитини. Адже отримувати освіту в іншій країні, далеко від дому, друзів і рідних - це вже стрес. Навіщо ж посилювати його стресовою ситуацією боротьби за першість? Хоча вирішувати, звичайно ж, батькам.

    Відповівши всього на сім питань, пройшовши сім кроків нашого алгоритму, ви зможете зменшити список шкіл у Великобританії до декількох варіантів. Це допоможе вам зробити вибiр, яким ви будете задоволені.

    Бажаємо успіху в навчанні!

    Коментарі


      Додати коментар