Heart 8558 1

Що найчастіше заважає вивчити англійську мову?

Що найчастіше заважає вивчити англійську мову?

Існує думка, що єдиною перешкодою на шляху до успіху є небажання людини досягти цього самого успіху чи банальна лінь. Зрозуміло, в цьому твердженні є частка істини, і все ж часто ми бачимо, що навіть у самих цілеспрямованих, працьовитих і активних людей процес вивчення мови перетворюється на довгу і сумну історію з невеселим фіналом. І не тільки лінь або відсутність мотивації тому виною. 

  • Існує думка, що єдиною перешкодою на шляху до успіху є небажання людини досягти цього самого успіху чи банальна лінь. Зрозуміло, в цьому твердженні є частка істини, і все ж часто ми бачимо, що навіть у самих цілеспрямованих, працьовитих і активних людей процес вивчення мови перетворюється на довгу і сумну історію з невеселим фіналом. І не тільки лінь або відсутність мотивації тому виною.

    ТОП-5 головних перешкод в процесі вивчення мови

    Как преодолеть трудности в изучении английского языка

    Які перешкоди бувають при вивченні англійської? Спробуємо відповісти на питання, як позбутися того, що заважає вчити іноземні мови.

    1. Недооцінка власних можливостей

    Навіть якщо ви на всі сто впевнені, що вивчити англійську вам дуже потрібно, тому що ви отримаєте місце роботи, про яке мріяли або виїдете за кордон, вступите в престижний університет або отримаєте додаткові бали в карму, а отже, мотивація у вас – до небес, це не означає, що цей факт позбавить вас усіх труднощів навчального процесу. Адже висока мотивація може поєднуватися з низькою оцінкою власних здібностей. 

    Впевненість у тому, що:

    • у мене немає здібностей до вивчення мов
    • англійську мову можна вивчати все життя, це дуже тривалий і складний процес
    • англійську можна вивчити лише за кордоном, в одній з англомовних країн

    спрацьовує як кращий з кращих демотиваторів.

    І це далеко не єдина складність у процесі вивчення англійської мови.

    2. Брак практики

    Вивчати англійську простіше й ефективніше за все в процесі живого спілкування. Постійна мовна практика – запорука успіху. Її не варто недооцінювати навіть на самих ранніх етапах навчання: знаючи лише кілька слів англійською, ви можете намагатися брати участь у простих діалогах, слухати англійську мову, запам'ятовувати деякі слова і особливості вимови. Якщо заняття англійської складаються з теорії і практики в процентному співвідношенні 50/50 – таке заняття не принесе вам очікуваного результату. Практика повинна становити, як мінімум, 80% часу заняття.

    Крім того, практика мови – це не тільки спілкування, це також аудіювання, читання та письмо. Якщо ви будете приділяти хоча б деякий час прослуховування англомовних аудіокниг або радіо англійською мовою, читанню англомовної преси, а також будете регулярно спілкуватися з носіями мови в соціальних мережах або на заняттях у розмовних клубах – вивчення мови виявиться для вас швидким і захоплюючим процесом.

    3. Відсутність задоволення

    Якою б силою волі ви не володіли і як не були б впевнені в необхідності вивчення англійської, вам навряд чи вдасться досягти успіху, якщо ви не навчитеся отримувати від процесу вивчення мови задоволення. Як почати вивчати англійську в повну силу? Дуже просто! Зробіть для себе це заняття необхідним, нехай воно приносить вам радість і позитивні емоції. Як саме?

    • вивчайте англійську з друзями (змагайтеся, жартуєте один над одним, долайте складнощі разом)
    • відвідуйте розмовні клуби і тусовки англійською
    • дивіться фільми англійською в компанії близьких і друзів
    • грайте в настільні ігри англійською мовою
    • слухайте музику англійською
    • пробуйте читати улюблені книги англійською або графічні романи (комікси)

    Все це допоможе вам виробити звичку приділяти англійській хоча б трішечки часу щодня і навчить вас отримувати від занять англійською мовою задоволення. А позитивні емоції – двигун прогресу :)

    4. Відсутність повторення матеріалу

    «Repetitio Est Mater Studiorum» або «Повторення – мати навчання». Ця глибока думка стосується і процесу вивчення мови. Запам'ятовувати величезну кількість лексичного та граматичного матеріалу простіше, якщо він подається невеликими порціями і періодично повторюється через деякий час.

    Якщо ви вивчаєте певний матеріал і потім не повертаєтеся до нього – не надто розраховуйте на те, що згадаєте потрібне слово або пропозицію в процесі живого спілкування з іноземцем. Повторювати вже вивчений лексичний матеріал можна, наприклад, за допомогою 20 кращих програм для вивчення мови для iOS і Андроїд.

    Скільки часу потрібно присвячувати заняттям англійської? Не так вже й багато: 2-3 заняття по 90 хвилин з викладачем в тиждень і годину-дві в розмовному клубі на вихідних – цілком достатньо для того, щоб підвищити рівень англійської від початкового до середнього за три-чотири місяці. За умови, звичайно, що і в інші дні ви будете дивитися англомовні фільми, читати книги англійською, запам'ятовувати нові слова.

    5. Переоцінка ролі викладача в навчальному процесі

    Від хорошого викладача, звичайно, залежить багато чого. І ваша зацікавленість процесом навчання, і хороший емоційний заряд від уроків, і підвищення мотивації. І все ж не варто так вже сильно покладатися на викладача. Знайти дуже хорошого вчителя англійської мови – не так вже просто. І навіть найкращий вчитель не зможе компенсувати вашу низьку мотивацію або небажання приділяти час англійській щодня.

    Чому на вивчення англійської зазвичай не вистачає часу?

    Почему на изучение языка не хватает времени?

    Питання можна задати і по-іншому: чому нам так важко іноді виділяти час на вивчення англійської мови?

    По-перше, тому що часто ми намагаємося займатися чим завгодно, тільки не англійською. Придумуємо собі сотню невідкладних справ, тільки б не сідати за підручники/уроки/навчальні відео і т.д. А це вже питання не часу, а мотивації.

    По-друге, більшість людей впевнені, що англійській потрібно приділяти величезну кількість часу або не починати вивчення зовсім. Це не зовсім так. 20-30 хвилин на день і два-три повноцінних уроки з викладачем на тиждень (по 90 хвилин.) – цього цілком достатньо, щоб за два-три місяці навчиться вільно говорити англійською в звичних ситуаціях.

    По-третє, ми часто недооцінюємо короткі тимчасові проміжки, які витрачаємо на дорогу, каву, короткочасний відпочинок. Слухайте англійські діалоги вранці під час пробіжки, насолоджуйтеся англомовною музикою за кавою, вивчайте нові слова, поки їдете на роботу. Використовуйте час з користю! Таким чином ви самі відповісте собі на питання, чи можна вчити англійську без особливих витрат часу. Можна! Якщо використовувати час ефективно, вам не доведеться брати відпустку на роботі заради проходження інтенсивного курсу англійської мови за місяць-два, занурюючись у світ англійської з головою по 6 годин на день.

    Знайти свій спосіб вивчення мови і досягти своєї мети зможе кожна цілеспрямована людина. Достатньо просто навчитися сприймати процес навчання не як необхідність, а як заняття, яке приносить вам і задоволення, і користь. Відповісти на питання «Як впоратися з перешкодами у вивченні мови?»  – не складно. Ось тільки кожен відповідає на це питання по-своєму. Запам'ятовуйте нові слова за допомогою 6 ефективних способів, поповнюйте лексичний запас, читаючи книги англійською мовою.  

    Бажаємо успіхів у вивченні мови! 

    Коментарі


    • Yulia Borkhalenko 22 Січень 2016, 13:32
      Вивчайте англійську мову безкоштовно онлайн на сайті (ссылка удалена)

      Читайте неадаптовані тексти в оригіналі незалежно від вашого рівня з миттєвими відповідниками українських слів, практикуйте корисну лексику, закріплюйте граматику тестами + щоденна доза натхнення і гумору в соц. мережах!

      Додати коментар