Hurt 1827

Самостійна підготовка до IELTS

Самостійна підготовка до IELTS

IELTS — один із основних тестів на знання англійської мови та найбільш затребуваний сертифікат для навчання та переїзду до багатьох англомовних країн. Тому підготовка до IELTS так хвилює учнів та репетиторів англійської. 

 • International English Language Testing System, або просто IELTS, - одна з двох основних міжнародних систем оцінювання знання англійської мови тими, для кого вона не є рідною. Найближчий аналог IELTS – це TOEFL, але його результати приймають не всі країни (наприклад, він не "спрацює" для переїзду до Канади). Минулого року понад три мільйони людей по всьому світу здали IELTS. Мабуть, це дає уявлення про те, якого масштабу досягла підготовка до IELTS. А якщо так, то й нам не завадить про неї подбати.

  Курси підготовки до екзамену IELTS функціонують у 140+ країнах світу. Досвідчений викладач на курсах напевно підготує вас до складання тесту, використає актуальні навчальні матеріали та навіть завдання із реальних тестів. Але навіть найбагатший викладацький досвід не гарантує, що ви зрозумієте всю необхідну інформацію і на іспиті не розгубитеся. Тому немає кращого підходу, аніж комплексна підготовка. Одночасно з курсами підготовки в мовній школі не полінуйтеся готуватися до іспиту самостійно. Тоді успішне здавання практично гарантовано. 

  подготовка к экзамену ielts

  Структура екзамену IELTS 

  Іспит з системи International English Language Testing триває близько трьох годин, протягом яких екзаменованому потрібно виконати завдання з чотирьох модулів, кожен з яких присвячений певному напрямку володіння мовою: 

  1. IELTS Listening — це 40 завдань, виконання яких відводиться 40 хвилин, отже, відповідати на питання доведеться швидко. Самі питання розташовані у порядку зростання складності: при прослуховуванні аудіозаписів потрібно заповнювати відповідні порожні поля у спеціальному буклеті. 

  2. IELTS Reading теж містить 40 питань, на відповіді відведено рівно годину. Розділ завдань з читання поділено на три частини, у кожній з яких – від одного до трьох текстів по 650 – 1000 символів у кожному. Зазвичай тексти для тесту беруться із книг, журналів та/або газет. 

  3. IELTS Writing теж виконується за 60 хвилин, протягом яких потрібно встигнути впоратися із двома завданнями. Перше - це складання листа чи опису приблизно на 150 слів. Друге – творче есе обсягом близько 250 слів. Нещодавно ми обговорювали, як написати есе англійською - обов'язково скористайтеся підказками цієї статті. 

  4. IELTS Speaking — найкоротший блок іспиту. Він займе не більше 15 хвилин, протягом яких потрібно буде продемонструвати здатність вести монолог та діалог англійською. Співрозмовником буде сам екзаменатор. Спочатку він включить диктофон, потім запропонує познайомитися та видасть квиток із темою, яку потрібно розкрити у монолозі. З тієї ж теми екзаменатор поставить кілька запитань, таким чином провівши діалог. 

  За результатами проходження кожного розділу буде виставлено оцінку, а потім вираховується загальний середній бал за іспит за 9-бальною шкалою. Сертифікат з оцінкою 9.0 балів - розцінюється як свідчення чудового ("експерт") знання англійської, 6.0 - "компетентний користувач", 2.0 - неможливість вільно спілкуватися англійською. 1 бал за іспит заслуговує той, хто знає всього кілька слів англійською. Ви можете не боятися такої низької оцінки, якщо займаєтеся підготовкою до екзамену IELTS

  подготовка к экзамену ielts

  Підручники для підготовки до екзамену IELTS 

  Підручники та посібники з англійської – ваша головна опора у підготовці до IELTS. Але далеко не кожен підручник підходить саме для цього іспиту. Давайте відкладемо убік звичні довідники та книги зі шкільної програми. Знайдіть та візьміть на озброєння ці посібники для підготовки до здачі IELTS: 

  1. Longman Exams Dictionary - це не просто словник, а одне з найвдаліших навчальних видань з погляду підготовки до IELTS. У ньому розглядаються і пояснюються саме ті терміни та висловлювання, які найчастіше використовуються у завданнях. Навіть розділи тут скомпоновані так, щоб допомогти у підготовці до іспиту: Writing Guide, Topic Activator, Essay Activator. 

  2. Oxford Advanced Learner's Dictionary - альтернатива попередньому посібнику, який анітрохи не гірше пояснює сучасне використання англійських слів настільки достовірно, наскільки це можливо. 

  3. Cambridge Grammar for IELTS with answers спрямований на покращення знань граматики для успішного проходження письмового розділу IELTS. 

  4. Insight into IELTS, Vanessa Jakeman, Clare McDowell - одна з кращих посібників, адаптованих саме для самостійної підготовки до іспиту. Кембриджське видання містить завдання з усіх чотирьох розділів тестування, у тому числі записи для блоку Listening, та правильні відповіді для самоперевірки. 

  5. 101 Helpful Hints for IELTS, Garry Adams - ще одна книга для самостійного вивчення. Крім зручної структури та завдань, відсортованих за рівнями складності, посібник може похвалитися корисними порадами та хитрощами для успішного складання іспиту. 

   подготовка к экзамену ielts

  Як гарантовано здати IELTS 

  Екзаменаційні роботи перевіряються там, де здаються. Спочатку екзаменаційні бланки за розділами Listening та Reading скануються, а потім перевіряються фахівцями. Тому ви можете не хвилюватися про об'єктивність перевірки та оцінювання. Натомість зверніть увагу на такі особливості успішної здачі IELTS: 

  • Використовуйте у своїй мові синоніми та ідіоми. Це урізноманітнить словниковий запас і справить на екзаменатора хороше враження. Та й у житті знадобиться.
  • Відмовтеся від використання слова чи фрази, якщо сумніваєтеся у їхньому значенні та/або правильності. Замініть їх синонімом або перефразуйте. Особливо це актуально для збереження балів у блоках Speaking та Writing.
  • Практикуйтеся у говорінні та слуханні якнайчастіше. Спілкуйтеся з друзями та носіями мови, дивіться фільми та передачі, слухайте пісні англійською та підспівуйте. Особливо постарайтеся позбавлятися акценту. Про це окремо написано у нашій статті.
  • Під час підготовки до IELTS дотримуйтесь британського варіанта англійської мови. Швидше за все, саме він забезпечить вам найкращий бал. 
  подготовка к экзамену ielts

  Зручні матеріали для підготовки до екзамену IELTS 

  Перша сесія IELTS відбулася далекого 1989 року. З того часу підготовка до іспиту значно спростилася за рахунок того, що студенти можуть використовувати не лише підручники та посібники з англійської, а й електронні ресурси. Ви можете встановити програму для вивчення англійської або в будь-який момент зайти на відповідний сайт. 

  • IELTS Preparation - це додаток для вивчення важкої лексики, її перекладу та легкого запам'ятовування. Використовуйте його, щоб не розгубитися на іспиті. 

  • Phrasal Verbs Machine додаток від видавництва Cambridge University Press “заточений” на вивчення фразових дієслів англійської мови. Кожне дієслово проілюстровано за допомогою анімації. 

  • Vocabulary for IELTS, TOEFL, GMAT e.t.c. - особливість цієї програми полягає в її інтуїтивному підлаштуванні до особливостей вашого навчання. При регулярному використанні вивчати нові слова стає зручніше та легше. 

  • English Idioms Illustrated ілюстрований додаток містить близько 200 англомовних ідіом, які стануть у нагоді вам у розділах Speaking, Writing, а може бути, і Reading. 

   подготовка к экзамену ielts

  Зрозуміло, неможливо підготуватися до іспиту так, щоб жодної секунди не сумніватися у фундаментальності своїх знань. Але ми впевнені, що наші поради допоможуть вам і в підготовці до екзамену IELTS, і в успішній сдачі тесту з високими балами. 

  Коментарі


   Додати коментар