Hurt 3503

Як правильно вчити англійську, щоб читати та розмовляти

Як правильно вчити англійську, щоб читати та розмовляти

Існує думка, що є якийсь секрет, що дозволяє вивчати англійську мову правильно. Ми хочемо поділитися кількома хитрощами вивчення англійської мови. 

  • Мабуть, немає такого навчання, яке не було б оточене ореолом здогадів, чуток та соціальних міфів. Так і з вивченням англійської мови: вважається, що лише лайфхаки допоможуть заговорити нею без проблем. Насправді зовсім не обов'язково шукати "чарівну пігулку" для освоєння іноземної (англійської або будь-якої іншої нової для вас) мови. Не потрібно шукати “особливих” викладачів, втиратись у довіру до керівників мовних шкіл та/або класти підручники під подушку. Все набагато простіше: щоб вивчати англійську мову правильно, потрібно дотримуватися всього кількох простих (так-так!) і навіть очевидних (ви здивуєтеся) прийомів. Тому ті, хто впевнений у існуванні "таємного знання" про вивчення англійської, можуть бути розчаровані. А всім іншим, хто, як і раніше, цікавиться, як правильно вчити англійську, пропонуємо прочитати цю статтю до кінця. Ми постаралися зробити її максимально інформативною та корисною.

    Англійська: правильний початок

    Хороший старт - це, може, ще не половина справи, але, безумовно, вагома заявка на успіх. Чому? Та тому що ви від початку навчання налаштовані працювати, не шкодувати себе, не пропускати заняття і виконувати всі рекомендації викладачів. А ще тому, що відповідальне ставлення до навчання забезпечує систематичність занять. Саме дисципліна (самодисципліна – це важливо!) створює правильну мотивацію для вивчення англійської.

    Жоден репетитор, навіть найвибагливіший і найсуворіший, не змусить вас вивчати англійські слова, граматику, тонкощі вимови через силу. Отже, мотивацію можна вважати першою і дуже важливою умовою правильного вивчення іноземних мов.

    Але сама собою мотивація майже марна. Вона дає стимул, але куди направити цю енергію? Яку форму навчання вибрати: індивідуальну, групову чи правильно вчитиме англійську самостійно?

    Правильна англійська: у групі чи самостійно?

    Перед тим як відповісти на це питання, будьте готові до того, що правильно відповісти на нього неможливо. Ну, справді, як правильно вивчати англійську універсальними методами, якщо всі люди різні?! У кожного з нас свій темперамент, рівень володіння мовою до моменту початку навчання, не кажучи вже про вік і просто звички. І просто чудово, що у нас є вибір: вивчати англійську в колективі чи індивідуально, під керівництвом наставника чи самостійно.

    Тому так важливо визначитися з формою навчання, знаючи всі її особливості, переваги та недоліки:

    • Англійська у групі - це найпоширеніший варіант вивчення мови. Більшість шкіл іноземних мов навчають своїх підопічних саме у такому форматі. Як правило, групи складаються з 5-10 учнів, і це оптимальна кількість, щоб не заважати, а допомагати один одному вчитися. Наприклад, радимо звернути увагу на добірку групових курсів англійської для дорослих. У чому плюси групового вивчення англійської? По-перше, ви завжди можете попрактикуватися в розмові, виконувати вправи в парі, нудно точно не буде. По-друге, на заняттях завжди відчувається деяка конкуренція, що стимулює вчитися краще за інших. Зрештою, навчання у групі зазвичай дешевше, ніж особисто з викладачем. Головний недолік групових занять – увага вчителя розподіляється між усіма учнями.
    • Англійська індивідуально – це оптимальна форма навчання для початківців. Викладач приділяє весь час уроку лише вам. Якщо ви починаєте з нуля і навіть не знаєте, як правильно англійською пишуться і вимовляються слова, то хоча б кілька персональних занять вам потрібні. Викладач правильно розставить пріоритети у навчанні, зрозуміло пояснить граматику, навчить читати англійські тексти, допоможе вам розвинути навички розуміння англійської мови на слух. Все це стане міцним фундаментом ваших знань. Але для цього вам знадобиться по-справжньому досвідчений наставник, який знає, як правильно викладати англійську саме для новачків.
    • Англійська самостійно - хороша ідея, якщо ви маєте достатню кількість часу і можете його раціонально організувати. У цьому випадку самостійно вивчення справді виявиться ефективним. Одна з основних його переваг - це можливість вибирати зручний час і необхідну кількість занять, приділяти більше уваги саме тим темам, які вам актуальні. До того ж, самоосвіта дешевша за платні курси. Але при цьому не буде кому пояснити, як правильно самому вчити англійську.

    Правильна мета = правильна англійська

    А тепер відсунемо лірику убік. Особиста мотивація, вибір зручного формату - це важливо, але є жорсткіші рамки, які не можна ігнорувати, якщо ви дійсно маєте намір успішно і правильно вчити англійську. Ми перерахуємо основні умови успіху, коментуємо кожне:

    1. Результат, якого ви прагнете. Поки мета не встановлена чітко, можна нескінченно довго вивчати англійську “просто так”, але так і не зрозуміти – навіщо? у які терміни? яка саме англійська? Тому що для одних завдань потрібніша граматика, для інших - розмовна мова. І хоч би як правильно ви не знали правопис, це не забезпечить вам правильну вимову, і навпаки.
    2. Розмови, тобто практика. Для того, щоб заговорити англійською, а потім поступово позбавлятися акценту, недостатньо слухати англійську мову, нехай навіть з вуст носія мови. Краще вести діалоги з цим носієм, тренуватися у розумінні розмовної англійської.
    3. Регулярність. Мозок, пам'ять, органи мови – словом, усе, що бере участь у процесі вивчення нової мови – потребує регулярного навантаження. Як м'язи, вони розвиваються тільки у відповідь на зростання навантаження. І як комп'ютер, вони виконують ті завдання, які ви даєте. І розслабляються, якщо нових завдань не надходить.
    4. Різноманітність. Регулярне, зростаюче, інтенсивне навантаження втомить будь-кого, навіть учня, дуже мотивованого на правильне вивчення англійської. Отже, потрібно створити таке емоційне тло, у якому навчання буде не тільки обов'язком, але й задоволенням. Наприклад, дивитися фільми та серіали в оригіналі або з англійськими субтитрами, прислухатися до текстів пісень, читати журнали, комікси, блоги англійською.

    Ці чотири "Р" - ключі до того, як правильно вивчати англійську, незалежно від форми навчання, термінів, рівня підготовки та інших зовнішніх факторів. Почніть використовувати їх - і результат не змусить довго чекати!

    Коментарі


      Додати коментар