График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Вивчаємо англійську, використовуючи метод асоціацій

Вивчаємо англійську, використовуючи метод асоціацій

Чим більше англійських слів ви знаєте, тим вільніше почуваєте себе в розмові з іншими людьми, не відчуваєте нестачі слів, не вдаєтеся до жестикуляції. Тому, якого б рівня ви не досягли, поповнювати словниковий запас потрібно постійно. А вивчати слова без зазубрювання, просто і цікаво можна за допомогою методу асоціацій.

Сам метод відомий давно, ми зовсім не хочемо хвалитися відкриттям Америки:) До речі, саме американці, а точніше – вчені Стендфортского університету і займалися дослідженням цього методу. Їх турбувала складність російської мови, тому вони намагалися розробити найбільш ефективний спосіб запам'ятовування слів.

Запоминание английских слов с помощью ассоциаций

Група студентів, яка запам'ятовувала слова особливо жорстоким методом зазубрювання, запам'ятала набагато менше слів, ніж ті студенти, які запам'ятовували слова за допомогою асоціацій (легенда свідчить, що і виглядали після експерименту краще).

Асоціації можуть бути різними, тому і способи запам'ятовування слів будуть відрізнятися один від одного.

Метод фонетичних асоціацій

Або метод звукових асоціацій. Саме його і використовували в Стенфорді. Студентам пропонувалося запам'ятовувати слова, підбираючи до них співзвучні з рідної мови, нехай навіть вони і не були однаковими за значенням. Наприклад:

Сосна – so small (coy смол)

Як можна використовувати метод фонетичних асоціації при вивченні англійської? Дуже просто – підбирайте слова. Асоціації можуть бути найнезвичайнішими (щоб не сказати «психоделічними»).

Наприклад, вивчаючи частини тіла англійською, можна підібрати асоціації:

 • skull – череп (бо «скальп»)
 • palm – долоню («пальма», тут можна думати про розчепірені, як пальці, пальмове листя)
 • heel – п'ята («Ахілл, ахіллесова п'ята»)

До речі, варто зауважити, що фонетичні асоціації (співзвуччя) обов'язково потрібно підкріплювати асоціаціями за значенням. Якщо, приміром, ви хочете запам'ятати слово «kidney» («нирка») за допомогою співзвучного «kidding» («жартуєш»), зробити це буде складніше, якщо не додати лексичну асоціацію. Якщо ж ви обіграєте ситуацію і створите для себе цілий спектакль-асоціацію (з пропозицією продати нирку і відповіддю «Ти, напевно, жартуєш?» ), запам'ятати це буде набагато простіше.

Метод оживлення

Частково ми про нього вже розповіли на прикладі запам'ятовування слова «heel». Думайте про Бреда Піта у фільмі «Троя» – найяскравышого Ахілеса голлівудського виробництва – слово запам'ятається :)

Метод ассоциаций в процессе изучения английского

Хочете запам'ятати слово «lungs» («легені») – подумайте про красиву лаунж зону, в якій ви можете дихати на повні легені. Так, слово «lounge» (лаунж) не зовсім співзвучне зі словом «lungs», але все ж, злегка нагадує його.

Метод співвідчуття

Трохи перегукується з методом оживлення. Для кращого запам'ятовування слова спробуйте підключити до процесу запам'ятовування відразу кілька органів чуття. Наприклад, якщо ви хочете запам'ятати слово «boss» - виступ, шишка, його можна асоціювати з «босому», «начальником» або «великою шишкою» або уявити, що ви босоніж біжите по стежці й наступаєте на виступ. Згадайте легкі больові відчуття – це допоможе вам закріпити слово у свідомості.

Метод автобіографічних асоціацій

Ви падали коли-небудь в калюжу? Згадали купу бризок? Тепер вам простіше простого запам'ятати слово «puddle» - «калюжа», «бруд». У вашому оточенні є людина з медовим голосом? Називайте його «honey» – так вам легше буде запам'ятати слово «мед». Якщо згадувати випадок з життя при запам'ятовуванні слів – ви зможете запам'ятати слова надовго і впевнено витягати їх з куточків пам'яті, у разі потреби.

Вивчати англійську методом асоціацій – захоплююче заняття, тим більше що різні методи можна комбінувати.

Бажаємо тільки приємних асоціація з процесом вивчення англійської :) 

3952

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!