Heart 3064 0

Навіщо поєднувати математику і англійську мову, і як це робити правильно

Навіщо поєднувати математику і англійську мову, і як це робити правильно

При вивченні англійської мови учні постійно зачіпають теми з інших предметів: історії, музики, біології тощо. Це хороший спосіб зробити уроки ефективнішими, адже вивчати власне оточення набагато цікавіше. Математику в таких випадках застосовують рідше, хоча математичні терміни можуть значно збагатити ваш словниковий запас, а для молодших учнів допоможуть зрозуміти часи. Розповідаємо навіщо інтегрувати англійську мову в математику і навпаки, а також даємо поради, як це зробити краще. 

Вивчення англійської мови схоже з вивченням математики

При вивченні математики та англійської вам потрібно запам’ятовувати формули. В першому випадку все зрозуміло: тригонометрія, геометрія чи алгебра включають величезну кількість формул. У англійській мові порядок слів у реченні також підпорядковується строгим законам і порядку. Це дуже нагадує математичні формули. Зокрема так будуються усі часи в англійській. Наприклад: am\is\are+V1+ing=present continuous

І математика і англійська набагато ширші, ніж їх може розкрити шкільна програма. Знання англійської дозволяє дивитися улюблені серіали в оригіналі, знайти більше контенту щодо хобі, спілкуватися з людьми з усього світу. Розуміння математики відкриває двері до незліченної кількості інших галузей: програмування, моделювання, космос, архітектура і таке інше. Фактично обидва предмети є універсальним фундаментом, який знадобиться всім.
В англійській мові багато слів походять від математичних термінів. Їх вивчення допомагає збагатити розмовний стиль. Наприклад слово Angle, яке перекладається як кут, може вживатися в значенні точка зору. Ним можна замінити звичне слово perspective.

Інший приклад - слово Exponentially. Його використовують, коли хочуть описати швидкий ріст: щось збільшується у геометричній прогресії. Population of the city grew exponentially

Як математика допомагає вивчати англійську мову 

Іноді у дітей молодшого віку виникають проблеми з англійською мовою, через нерозуміння точних наук. Який сенс пояснювати дитині різницю між тривалим і сталим процесом, якщо вона плутається в годинах. Розуміння елементарних принципів арифметики дуже допомагає дітям розділяти в голові часи і процеси в англійській.

Інша причина - хороша пам’ять. Ви помічали, що більшість тренажерів пам’яті мають справу з числами? Річ у тім, що числа - найкращий спосіб розвивати свою пам’ять. Те що потрібно, коли вчиш багато слів іноземною мовою. 

Що таке Content and Language Integrated Learning 

Іноді математику та англійську поєднують у навчанні, щоб досягти кращого ефекту. Серед педагогів, які навчають англійську мову є окремий підхід під назвою Content and Language Integrated Learning. Це термін, який означає інтегроване навчання, в якому студенти вчать якийсь предмет іноземною мовою. Так вони не тільки дізнаються про науку, але й збільшують словниковий запас та мовні навички

Багато вчителів вважають CLIL більш природним способом вивчення мови. Якщо предмет викладається іноземною мовою, є конкретна причина вивчати обидві галузі одночасно. До того ж студенти більш мотивовані, адже вони можуть отримати максимум від занять, лише якщо добре розуміють мову

Вам не обов’язково використовувати CLIL на всі 100%, можна тільки частково запровадити його в навчальний процес. Наприклад під час вивчення теми shopping учнів часто просять додавати, віднімати та рахувати решту англійською мовою. Ви також можете інтегрувати інші предмети, наприклад історію, дізнаючись про події минулого з англомовних джерел. 

Де навчатися математики англійською 

CK12.  Це американська освітня платформа, де можна знайти ігри для вивчення різних наук. Зокрема математиці присвячено аж 12 таких. Це інтерактивний спосіб вивчати математику та англійську одночасно. І не такий нудний, як зубріння словників чи таблички множення. Ігри на CK12 дуже різноманітні, тому підходять для всіх учнів шкільного віку. 

BuzzMath. Це платна гра, в якій за сюжетом користувач повинен допомагати одному винахіднику врятувати вигадану країну. Тут є і безкоштовні рівні, але для повного доступу потрібно заплатити від 20$ місяць. Гра - це історія, тому впродовж її проходження учень зустріне багато слів розмовної лексики. BuzzMath також адаптована під три категорії учнів від наймолодших до 16-річних.

RocketMath. У цій грі учню потрібно вирішувати математичні задачі, щоб побудувати власну ракету, та відправити її у космос. Гра добре підійде для вивчення математичних термінів англійською, але не така інтерактивна, як попередні два ресурси. 

Mathema.me. Ця онлайн школа математики наразі працює на українському та польському ринках, але має викладачів, які викладають шкільну програму англійською мовою. Робота з репетитоорм - це один з найефективніших способів вивчити математику англійською. 

Для глибшого занурення в математику англійською мовою існують підручники. 

Серія книг English For Mathematics добре підійде для молодших учнів. Старших учнів мое зацікавити лекції та блоги про науку на YouTube. Наприклад, канали Science Channel чи Discovery, де математику також зачіпають дуже часто.   

Коментарі


    Додати коментар