Heart 115858 12

З якого віку можна починати вчити англійську дитині?

З якого віку можна починати вчити англійську дитині?

Вивчати англійську мову найкраще в ранньому дитинстві. Але з якого конкретно віку можна робити перші кроки в світ англійської мови? 

Кілька слів про вивчення англійської в ранньому віці 

Любові до англійського – будь-який вік підвладний. Але все ж більшість лінгвістів та психологів наполягають, що іноземну мову краще вивчати з дитинства. Чому і з якого саме віку варто починати вивчати англійську з дитиною – розповімо докладніше. 

Підвищений інтерес до вивчення іноземних мов все частіше змушує батьків запитувати себе «Зі скількох років можна вивчати англійську?». Хтось почав вивчати мову з першого класу загальноосвітньої школи, хтось – всерйоз присвятив цьому час уже в інституті, хтось вирішив додати англійську в скарбничку знань і навичок заради професійного вдосконалення. Деякі курси англійської мови пропонують послугу «Англійська для дітей від 2-х років», дехто вважає, що це надто рано. Про те, який спосіб вивчення мови для вашої дитини кращий – ми вже говорили. Тепер відповімо на питання, з якого віку можна вивчати англійську мову. 

Вік, з якого діти можуть вивчати англійську – умовне поняття. У кожного він свій, однозначної відповіді на запитання «Зі скількох років діти можуть запам'ятовувати слова іноземної мови?» немає і бути не може. І все ж, педагоги, лінгвісти та психологи все частіше говорять про те, що існує оптимальний вік для вивчення англійської мови. Ось тільки у кожного психолога, педагога і будь-якого іншого дослідника питання вивчення мови цей вік різний. Головне, на чому акцентують увагу всі – це те, що процес вивчення мови повинен подобатися дитині. Використовуйте казки, лічилки англійськоюпальчикові ігри та інші цікаві форми навчання – досягнете успіху. 

І все ж, з якого віку можна робити перші кроки в світ англійської мови? 

З перших днів життя 

Можно ли изучать английский с первых дней жизни?Чи можна вивчати англійську з перших днів життя? Зрозуміло, в школу англійської або на курси в такому віці ви не зможете віддати свого малюка. Більше того, навіть репетитора запрошувати – не надто хороший варіант. Дитина пізнає світ, вчиться комунікувати з батьками, які намагаються створити навколо малюка особливу атмосферу. Навряд чи ви захочете запрошувати когось у цей затишний світ. Тому, якщо маєте бажання почати вивчати англійську з дитиною з перших днів її життя – розраховуйте тільки на свій рівень володіння мовою. Колискові на англійській мові можуть допомогти зробити перший крок у світ іноземної мови. 
 Аргументи «за» Аргументи «проти» 
 •  дитина добре сприймає будь-яку інформацію
 •  увага, пам'ять дитини – все спрямоване на одержання нових знань від батьків 
 • ви зможете прищепити своїй дитині інтуїтивне сприйняття мови 
 • вивчати рідну та іноземну мову можна паралельно
 • якщо батьки не дуже добре володіють мовою, вивчення англійської з народження може тільки нашкодити малюкові
 • деякі психологи вважають, що такі маленькі діти психологічно не готові до вивчення іноземної мови
 • вивчення іноземної мови може також мати негативний вплив на вивчення рідної мови

З 1,5 - 2-х років 

Можно ли изучать английский язык с 1-2 лет?Чи можна вивчати англійську мову з 1-2 років? В цьому випадку у вас з'являється примарний шанс того, що якась школа англійської все ж візьме на навчання ваше крихітне чадо. Деякі школи набирають у групи навіть дворічних малюків. Правда, такі заняття, як правило, проводяться в присутності батьків і мають цілий ряд інших особливостей. Головне – враховувати побажання дитини, використовувати ті форми вивчення мови, які їй подобаються.

Аргументи «за»   Аргументи «проти»
саме в цьому віці вся діяльність дитини, робота мозкових центрів спрямована на вивчення мови існує ризик, при неправильній організації навчального процесу, сформувати негативний емоційний фон по відношенню до вивчення мови 

З 3-х - 5-ти років 

Как изучать английский с 3 до 5 лет?Як вивчати англійську з 3 до 5 років? Більшість педагогів і психологів наполягають на тому, що це – найбільш оптимальний вік для старту в світ англійської мови. Більш того, в процесі вивчення мови, ви можете розвивати дрібну моторику дитини, увагу, уяву і багато інших навичок.  

Різниця у розвитку між трирічною і п'ятирічною дитиною – величезна. І все ж є деякі загальні вікові особливості, завдяки яким, ми і об'єднали малюків з різницею у віці в два роки в одну групу: 
 • цей вік вважається дошкільним періодом 
 • в мовленні дитини з'являється займенник «я» 
 • розвивається самооцінка: дитина хоче відповідати вимогам дорослих, а отже, її можна мотивувати більше часу приділяти заняттям  
 • діти активно грають у рольові ігри, що можна також використовувати в процесі вивчення мови; гра стає важливим елементом пізнання світу 
 • в цьому віці дітям необхідна мотивація їх діяльності
 Аргументи «за» Аргументи «проти» 
 • у дитини вже сформувалися певні мовні навички володіння рідною мовою 
 • висока ступінь сприйняття дитиною нової інформації 
 • гра стає основним засобом пізнання світу, а значить, з її допомогою, дитина може оволодіти необхідними знаннями та навичками 
 • дитина порівнює себе з іншими дітьми, оцінює свої вчинки
 • якщо процес вивчення мови не проводиться у формі гри – дитина може швидко втратити до нього інтерес 
 • якщо немає мотивації до виконання будь-якого завдання, дитина не буде його робити
 • існує небезпека сформувати негативне ставлення до уроків англійської в ранньому віці 
 • в трирічному віці дитина переживає одну з вікових криз, тому додаткове навантаження може мати не надто позитивний вплив на малюка

З 5-7 років 

Как изучать язык в младшем школьном возрасте?Як вивчати мову в молодшому шкільному віці? У цьому віці у дитини дуже швидко збагачується словник рідної мови, діти активно спілкуються з однолітками, вчаться їх слухати. Саме тому в цьому віці найбільш прийнятний варіант вивчення англійської мови – в групі. Дитина володіє досить великим запасом знань про навколишній світ. Не виникає труднощів з вивченням нових слів англійської мови, якщо дитина вже має уявлення про цей предмет або поняття. Увага дитини стає більш концентрованою. У цьому віці малюк може займатися малоцікавим для нього заняттям 20-25 хвилин під керівництвом дорослого. Але це не означає, що викладачеві тепер не обов'язково перетворювати урок англійської в захоплюючу пригоду. Англійська для дошкільнят від 5 до 7 років має цілий ряд особливостей і повинна викладатися весело, цікаво, яскраво, барвисто.

Аргументи «за»   Аргументи «проти»
 • дитина добре володіє рідною мовою і може на її базі вивчати іноземну
 • у малюка добре розвинені навички самоорганізації 
 • дитина може вивчати мову осмислено
 • збільшується обсяг пам'яті
 • в цьому віці дитина стикається зі стресом переходу з дитячого садка до школи 
 • як правило, в шкільній програмі є англійська мова, але її вивчення відбувається як стандартне вивчення будь-якого іншого предмета – за партою, під керівництвом учителя

Курси англійської мови для дітей 

Якщо ж ваша дитина вже досягла віку 7 років, приступати до вивчення англійськоїможна в будь-який момент. Крім того, якщо в ранньому віці ви могли звертатися до репетитора або викладачів англійської в мовній школі тільки епізодично, то з семи років ви можете записати дитину на повноцінні курси англійської мови.  

Вивчати англійську в групі з іншими дітьми можна і раніше  – з 3-х років: багато центрів раннього розвитку дітей пропонують таку послугу. Але перш, ніж записати свого малюка на курси англійської для дітей, варто відвідати пробне заняття, подумати, чи зможе ваша дитина звикнути до незнайомої атмосфери, дізнатися, в якій формі проходять заняття. Іноді навіть пропозицію розфарбувати картинку дитина може сприйняти як завдання, а не як веселу гру. А отже – загубиться інтерес до уроку зокрема і до процесу вивчення мови загалом.

Коли дитину віддавати на курси англійської? Це буде залежати від характеру курсів. Є школи, які пропонують захоплюючі заняття, майстерні, майстер-класи та театральні студії англійською. У такій школі малюк і з 3-х років буде займатися з величезним задоволенням. 

 

Якщо ж школа наполягає на традиційній методиці шкільної парти, варто подумати, чи буде вашій дитині цікаво на таких заняттях навіть у 10 років. 

Рекомендуємо звернути увагу на такі курси англійської мови для дітей в Києві:  

Green Country. У цій школі вам запропонують не тільки стандартний курс вивчення англійської, але і всілякі творчі студії, майстер-класи, клуби за інтересами англійською мовою. 
 • Вартість навчання в школі: від 595 грн. на місяць 
 • Адреса: Київ, вулиця Шота Руставелі, 36, оф. 19; вулиця Олександра Мишуги, 2, Інженерний провулок, 4Б  
 • Телефон: (097) 233-39-29
Welcome Early English. Одна з небагатьох шкіл, яка пропонує курси англійської для дітей  від 1 року. Любов до мови прищеплюється з раннього віку за допомогою цікавої і продуманої до дрібниць програми навчання.  
 • Вартість навчання в школі: від 480 грн.на місяць
 • Адреса: Київ, вул. Срібнокільська 3-Г, вул. Данкевича, 14  
 • Телефон: (044) 223-13-07
ABC English Kids. Школа, яка пропонує курси англійської для дітей від 4 років, а також може надати можливість підготувати дитину до школи за програмами раннього розвитку дітей.
 • Вартість навчання в школі: від 300 грн. на місяць
 • Адреса: Київ, вул. Івана Микитенка  
 • Телефон: (099) 620-89-49  
Вивчати англійську з дитиною можна з будь-якого віку. Питання «Зі скількох років діти можуть запам'ятовувати слова англійською?» – давно втратило актуальність. Головне – вивчати мову весело, цікаво і яскраво. І тоді ваше невгамовне чадо зможе говорити англійською так само вільно, як і рідною мовою. 

Коментарі


 • Екатерина Зуева 21 Серпень 2020, 14:18
  Довольно интересная статья. И я считаю, что с 3 лет изучать в садике английский язык будет в самый раз. В этом возрасте ребенку лучше усвоить материал. И иностранный язык в будущем им может пригодиться. Я сама отдала своего ребенка в (ссылка удалена) частный садик с английским уклоном в 3 года. С ними там так интересно занимаются, что мой ребенок спустя определенное время уже знает довольно много слов на английском.Відповісти
  • Ekaterina Vadimovna 11 Листопад 2019, 00:38
   Дуже класний варіант- інтерактивні онлайн заняття для дітей з носіями мови у Starley English.
   Від 3-4х років
   Відповісти
   • Yulya Yujik 14 Травень 2019, 10:23
    Спасибо большое за полезную статью. Я в очередной раз убеждаюсь, что язык нужно учить, а вернее не учить, а давать и общаться на иностранном языке чуть ли не с рождения, как можно раньше.Відповісти
    • Данил Барановский 29 Березень 2019, 23:41
     Полностью толерантен с автором по-поводу того, что самый оптимальный, и даже сказал бы удачный возраст для изучения ребёнком английского это от 3 до 5 лет, потому-что действительно в этот период жизни они схватывают всё на лету. Я вот решил попробовать отдать сына в сад с уклоном на английскийВідповісти
     • Евгений Войнович 9 Березень 2019, 21:03
      Тому як я знаю англійську мову не дуже добре, було вирішено вітдати дитину до дитячого садочку із вивченням іноземної мови. Це дуже зручно). За інформацією можна звернутись сюди (ссылка удалена)Відповісти
      • Яна Толстова 19 Листопад 2018, 14:15
       Подробная программа домашнего английского для трехлеток отлично описана тут - (ссылка удалена). Муж занимается с ребенком по ней по вечерам, я стараюсь в выходные подключаться. У нас работает! Может, и вам будет полезно .Відповісти
       • Tetiana Soklakova 16 Жовтень 2018, 17:24
        А кто знает книгу "После трех уже поздно"? Вот я полностью согласна с этой книгой. Все навыки закладываются до 3 лет. Поэтому рекомендую ставить детям мультики на иностранных языках, а еще лучше обучающие видео. Например (ссылка удалена), эта компания еще предоставляет обучающие бесплатные игры. Можно с этого начать.Відповісти
        • Alvira Traveller 11 Жовтень 2018, 11:50
         Колыбельные на английском языке для самых маленьких помогут выучить первые иностранные слова: lullabies for babiesВідповісти
         • Карина Иванова 25 Лютий 2018, 10:47
          А мне кажется лучше начать заниматься с малышом с 3-4 летнего возраста. Так маленечко и по чуть-чуть, воспитывать интерес к новому. Начинать с азов нужно аккуратно, что еще лучше отдать в садик, где учат правильно. И проблем не будет, а то слишком усердные родители так делают на этом ставку, что потом удивляются, что малыш ничего не запоминает, путается и ему в общем то потом становится неинтересно. По поводу садика, знаю только такой ILA Aspect. О нем хорошо мамочки отзываются, но предупреждают сразу, что школа потом там сильная, программа насыщенная.Відповісти
          • Ahmet Yılmaz 25 Серпень 2017, 00:28
           я рекомендоваю (ссылка удалена) языковой обмен на основе веб-сайтВідповісти
           • Maria Kalinichenko 22 Квітень 2016, 21:11
            Хорошим варіантом є записати дитину на курси або водити до репетитора, але можна спробувати й інші варіанти. Ми, наприклад, для сина виписуємо журнал Пізнайко, він виходить 3 різними мовами, в тому числі і англійською,а також є в різних вікових категоріях (рівень англійської відповідає віку). Також в ньому багато ігор та завдань на розвиток логіки у дитини.Відповісти
            • Van Proft 2 Грудень 2015, 18:34
             Оскільки Глобалізація панує у світі, то необхідно вчити англійську мову, як lingua franca. У Київі існує багато курсів з вивчення мови (ссылка удалена) – особливо тут дуже гарні ціни та викладання.
             Відповісти

             Додати коментар