Hurt 2486 0

Як швидко вивчити вірш з англійської мови

Як швидко вивчити вірш з англійської мови

Поезія англійською - це не лише значне досягнення культури, але й відмінний спосіб вивчити англійську. Ви здивовані? Тоді вам потрібно прочитати лайфхакі про те, як швидко вивчити вірші англійською! 

 • Література мовою оригіналу допомагає вивчати іноземні мови – це давно та добре відомо. Ми теж не раз писали про книги англійською мовою, у тому числі аудіокниги та адаптовану літературу. І, якщо вам пощастило з репетитором з англійської, він точно використовує подібну методику. Отже, навіщо і як правильно вивчати англійські вірші напам'ять?

  Не стверджуватимемо, що вивчити вірш англійською - це легко. Звичайно, на вас чекають певні складнощі. А наше завдання в даному випадку – полегшити ваше запам'ятовування англійської поезії та навчити прийомам, за допомогою яких ви зможете легко запам'ятовувати різні тексти завдань з англійської мови. Тому обов'язково прочитайте цю невелику, але корисну статтю перед тим, як вивчати вірш англійською. 

  как выучить стих на английском

  Особливості запам'ятовування англійської поезії 

  Перше і головне, від чого завжди залежатиме швидкість та легкість запам'ятовування віршів англійською – це ваш рівень володіння мовою. І це абсолютно логічно: чим ширший ваш словниковий запас – тим краще ви розумієте зміст тексту, чим краще ви розумієте сенс тексту – тим простіше його запам'ятати. Тим більше коли йдеться про поетичний текст, повний алегорій та інших художніх прийомів. Коротше кажучи, власникам рівня Intermediate набагато легше вивчати вірші напам'ять, ніж тим, хто почав вивчення англійської.

  Але як вивчити вірш англійською, якщо ваш рівень, наприклад, Elementary? Як часто буває, коли вивчити вірш англійською задають школярам як домашнє завдання. На допомогу прийде мнемотехніка, або мнемоніка – набір прийомів для запам'ятовування будь-якої інформації, зокрема поезії. Мнемоніка дозволяє запам'ятовувати вірші з допомогою створення асоціацій. Немає кращого способу швидко вивчити англійські вірші, ніж зв'язування їх із виразними образами. 

  как выучить стих на английском

  Мнемотехніка задіяє всі органи почуттів та типи пам'яті: слухову, візуальну, кінестетичну (моторну). Заодно збільшується обсяг пам'яті та здатність до запам'ятовування загалом. Значить, згодом ви все легше і легше запам'ятовуватимете вірші англійською! Для цього виберемо найпридатніші в нашому випадку прийоми мнемотехніки: 

  • Створення смислових образів з перших літер строф, що запам'ятовуються.
  • Рифмізація (вірші вже римовані, тож буде ще простіше!).
  • Запам'ятовування довгих та/або іноземних слів за допомогою співзвучних їм.
  • Пошук яскравих виразних асоціацій (картинки, фрази), які асоціюються з інформацією, що запам'ятовується.
  • Метод, заснований на зоровоій пам'яті. 

  Словом, вивчатимемо вірші англійською за допомогою образів та асоціацій. Поїхали? 

  как выучить стих на английском

  Як вивчити англійський вірш поетапно 

  Як відомо, вода камінь точить, а велике завдання краще виконувати поступово. Точніше – поетапно. Тому ми хочемо розповісти, як вивчити англійський вірш поетапно. Може здатися, що це довгий і кропіткий процес. Але насправді вірші англійською запам'ятовуються напам'ять легко і без помилок. 

  1. Прочитайте вірш уголос. Читання "про себе" недостатньо - ви повинні проговорити та почути текст. Читати потрібно "якісно": не поспішаючи, з виразом. Рази три мінімум.
  2. Під час читання намагайтеся уявити те, що кажете. Усі пейзажі, персонажів, ситуації, переживання. Подайте переконливо, зоровими образами. Примушуйте свій мозок активно працювати під час читання. Намагайтеся навіть подумки пережити події вірша, якщо вийде. Так ви запам'ятаєте сюжет, навіть якщо самі віршовані рядки у пам'яті поки що не відкладуться.
  3. Ще раз прочитайте вірш вголос, але цього разу не намагайтеся декламувати з розстановкою і навіть вдумуватись у зміст тексту. Натомість акцентуйте увагу на звучанні слів, їх формі, наголосах, граматичних формах (відмінок, рід, число, час). Так ви задієте слухову пам'ять.
  4. Наступний крок повинен увімкнути моторну пам'ять. Для цього перепишіть вірш на чистий аркуш паперу або зошит. Пишіть акуратно, отримуйте задоволення від кожної літери. І промовляйте те, що пишете. Вуаля: зараз "працюють" три види пам'яті (зорова, слухова та моторна)!
  5. Тепер, тепер, коли текст вам вже трохи знайомий, настав час вільних асоціацій. Запишіть вірш не так, як розділив його на частини автор, а так, як вам хочеться розбити його на строфи за змістом. Не обмежуйте себе у творчості: малюйте на полях та між рядками, підкреслюйте та/або обводьте слова та фрази, малюйте персонажів, пишіть коментарі. Чим кумедніше вийде - тим більша ймовірність, що ви міцно запам'ятаєте плоди спільної (автора-поета та вашої!) творчості. 

  как выучить стих на английском

  Після всіх цих дій ви пам'ятатимете якщо не весь вірш, то більшу його частину. А решту можна просто завчити за допомогою повторення. Тільки вчити треба не з книги, а з "вашого" листка. Це найкращий на сьогоднішній день спосіб вивчити англійський вірш поетапно. 

  как выучить стих на английском

  Як вивчити напам'ять вірш англійською 

  Описаний вище спосіб поетапного запам'ятовування віршів підходить для поезії будь-якою мовою. І все-таки іноземна література дається складніше. Тому перед тим, як вивчати вірш англійською, знайдіть у ньому ті слова, яких ви не знаєте. Випишіть їх, знайдіть переклад, вивчіть і тільки після цього приступайте до запам'ятовування тексту. 

  как выучить стих на английском

  І, звичайно, найкраще навчання – це практика. Виконуючи завдання з англійської мови, не забувайте шукати те, що вам подобається. Поцікавтеся англійськими та американськими поетами. Напевно, деякі з них підкорять ваше серце і уяву - і вам буде легко вчити англійською вірші цих авторів. 

  как выучить стих на английском

  Але навіть якщо вчити доведеться вірш, заданий за підручником, тепер ви знаєте, як вивчити вірші англійською легко. І ми щиро раді за вас, адже поезія в оригіналі приносить величезне естетичне задоволення!

  Також, радимо не пропустити добірку курсів англійської від сервісу Enguide: 

  как выучить стих на английском

   

  Коментарі


   Додати коментар