График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Hurt

Що таке іспит TOEFL?

Автор: Юрій Звєрєв, спеціально для Enguide 


Ох вже ці іспити! Часто ці випробування встають, здавалося б, непереборною перешкодою на шляху до мрії. Ну а якщо тобі належить скласти іспит з англійської, то потрібно приготуватися до того, що доведеться відверто «попотіти». Не вір, що англійсьуа, та й будь-яку іншу мову, можна вивчити за два-три місяці. Якщо ти захотів досконало оволодіти чужою мовою, осягати її необхідно тривалий час, а підтримувати, розвивати і вдосконалювати - все життя. На цьому шляху тобі обов'язково зустрінуться іспити, а часом і не раз. Спочатку доведеться скласти державний іспит у школі, а якщо перед тобою стоять великі цілі, як то навчання за кордоном, потрібно буде пройти і міжнародні випробування. Одним з найпопулярніших іспитів став тест з англійської мови для іноземців - TOEFL.

Test Of English as a Foreign Language, який ховається під абревіатурою TOEFL іноді студенти жартома називають Test of Eggs (яєць), Flour (борошна) and Lard (сала), - не таке вже й жартівливе випробування. Щоб пройти його і отримати право на навчання в США, треба буде включити не тільки мізки, а й усі внутрішні резерви. TOEFL був розроблений ще в 60-ті роки минулого століття, а до теперішнього часу він став обов'язковим для вступу не тільки до ВНЗ Північної Америки, але і в багато навчальних закладів країн Азії та Європи. Здати іспит можна і в Україні, і в Росії, звідки відповіді направляються в ETS (некомерційну службу тестування), і там оцінюються експертами. Особливо ретельно перевіряються голосові записи в розділі по мовленню - відразу кілька досвідчених лінгвістів розглядатимуть твої усні мовні навички! 

Хто ж здає TOEFL? Здобувачем ти можеш стати в наступних випадках: 

 • Перш за все, якщо ти зберешся вступати до вузу не тільки США чи Канади, але і в один з престижних європейських і азіатських університетів.
 • Станеш емігрантом, який претендує на кваліфіковану роботу в Сполучених Штатах чи Канаді.Будеш претендувати на роботу в представництві своєї країни в закордонній компанії.
 • Станеш слухачем курсів підвищення кваліфікації, що організовуються будь-якою некомерційноюорганізацією (в основному зі США).
 • Будеш вступати по обміну до школи США чи Канади (можливо, до європейської або азіатської школи). 

Існує 3 види тестів TOEFL - це PBT, CBT і найпопулярніший і затребуваний з них iBT. PBT все ще використовується для випробування можливостей тих, хто збирається відвідати США або деякі інші країни для проходження короткострокових курсів за програмами підвищення майстерності (особливо в галузі освіти). CBT (Computer Based Test) нині витіснений випробуванням, що проводиться онлайн. Це iBT (Internet Based Test), на якому необхідно зупинитися детально. Він був введений в 2005 році, і протягом року повністю витіснив просте комп'ютерне тестування (CBT). Тепер, щоб мати можливість вступити в один із зарубіжних ВНЗ, тобі треба готуватися до того, що іспит пройде в мережі Інтернет.

Випробування складатиметься з чотирьох основних частин, як і прийнято на більшості серйозних іспитів з англійської мови: 

Аудіювання (розуміння англійської мови на слух)  

Тобі необхідно буде відповісти на питання різного ступеня складності і різної спрямованості на перевірку навичок сприйняття. Питання розбиті на 5-6 частин, і треба продемонструвати здатність зрозуміти основну ідею тексту, зуміти почути і знайти в прослуханому тексті задану інформацію, виказати вміння визначення деталей прослуханого фрагмента. 

Читання  

Складається з декількох видів текстів, в яких також перевіряються навички визначення основної думки, пошуку специфічної інформації, а також розуміння деталей у наведеному  тексті. 

Мовлення 

Тут тобі доведеться продемонструвати навички складання монологів на задану тему і спонтанних відповідей на різні питання. 

Письмова частина 

Це завдання складається з двох частин. У першій частині тобі доведеться ще раз продемонструвати навички читання і сприйняття мови на слух. Спочатку буде письмове твердження розміром до 300 слів, потім - фрагмент лекції, пов'язаний зі ствердженням. Потім пишеться невеликий виклад розміром від 150 і більше слів на основі прочитаної і почутої інформації. У другій частині розділу тобі потрібно бути готовим до написання есе з оптимальним розміром 300 слів. При бажанні або коли ти відчуєш, що не розкрив тему, можна написати і більше. 

На будь-які пригоди при здачі TOEFL розраховувати не доводиться. Використання настільки популярних у нас шпаргалок доведеться, на жаль (а я б сказав, на щастя), виключити. Якщо при здачі іспитів на, так званому, пострадянському просторі теоретично можливі деякі послаблення, то на TOEFL це рішуче неможливо. Заходи, що вживаються проти порушників на іспиті, дуже жорсткі, я б сказав, «драконівські». За дотриманням правил слідкують кілька людей, і при найменшій спробі нечесної гри екзаменований видаляється з аудиторії.

Курйозні випадки, все-таки, бувають. Деякі винахідливі діячі все ж йшли на різні хитрощі, але незмінно попадалися. У одного виявили фрагменти «домашніх заготовок», написані прямо на сорочці, інша екзаменована - зазнала розчарування, коли її переконали в тому, що TOEFL - це не місце для стриптизу (ноги панянки від колін і вище були списані «корисною» інформацією).

Так що збираючись здавати TOEFL, сподівайся тільки на себе і на свої знання. Запасайся терпінням і працюй над собою і над розвитком своїх усних та письмових мовних навичок, слухай радіо ВВС і дивись фільми, а також читай художню, документальну та науково-популярну літературу. Приготуйся до того, що доведеться займатися багато і наполегливо, а нагородою тобі буде можливість навчання в одному з престижних зарубіжних ВНЗ. Успіхів! 

3538

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.