График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

HOT ENGLISH ADVICE

ON HOW TO BE HOT AT LEARNING THE LANGUAGE

Поради від викладачів Hotspot School of English про те, як домогтися максимальних результатів у вивченні англійської мови.

Советы от преподавателей Hotspot School of English

Регулярно проводьте error dictation. Як і все, що справді варте уваги, така вправа займає багато часу. Але це того варте. Спочатку розповім, що робимо, а потім – навіщо нам це.

Error Dictation. Інструкція з виконання:

 • Беремо тему, на яку хочеться поговорити від однієї до двох хвилин. Продумуємо план.
 • Записуємо розповідь на диктофон.
 • Програємо аудіозапис, жахаючись звучанням власного голосу. Пропозиція за пропозицією записуємо дослівно, що чуємо. Іншими словами - скріптуем, щоб потім розібрати на цитати.
 • Письмово виправляємо помилки, які самі ж у себе знайшли. Підбираємо більш вдалі формулювання.

Рекомендую писати error dictation не рідше двох разів на тиждень.

Навіщо? Якщо хочете говорити по-англійськи правильно, навчіться чути себе. Коли ми говоримо, звичайно, своїх помилок не чуємо. На більш високих рівнях В1 і В2 ми чуємо mistakes – помилки не через незнання правила, а тому що поспішаємо сказати, і немає часу подумати. Але щоб поліпшити якість мови, чути – недостатньо. Потрібно чути errors – справжні помилки. Від них позбавляйтеся. І робити це можна без викладача. Ну, майже без викладача.

Советы от преподавателей Hotspot School of English

Говоріння – процес, який складається з тисячі складнощів. Але якщо вміти розділити ці складнощі на категорії і навчитися працювати з кожною з них, виходить не так і страшно.

 • Немає нічого кращого для тренування «м'язів» слухання, ніж писання скриптів. Тільки дослівно записуючи почуте, можна чітко зрозуміти, з якими звуками і паттернами вимови у вас проблеми. Потім досить попрацювати над кожною з цих проблем. І для цього у нас, звичайно, спеціальні «тренажери».
 • Для швидкості і правильності мови – тільки дріли (drills). Це вправи на відпрацювання граматичних і лексичних конструкцій першої складності – вправи на повторення одного і того ж over and over and over again. Все як в спорті.
 • Заучування окремих слів – один з основних гальм вашої мови. Якщо вчити «chunks», справа піде набагато бадьоріше. «Chunks» – це вирази, повністю або наполовину «готові до вживання». Наприклад, to be up to smth. Все, що потрібно – взяти цей chunk, «загорнути» його в правильну граматику і готово – «What are you up to tonight?» ( «Що ти робиш сьогодні ввечері?»). Не треба слово за словом складати фразу, яка, швидше за все, в результаті послівного перекладу все одно не буде звучати автентично. Такі вирази необхідні для досягнення швидкості і правильності мови. Так ви вбиваєте відразу трьох зайців.

Советы от преподавателей Hotspot School of English

Змиріться, що англійські речення не будуються так, як російські.

 • Змиріться, що англійські речення не будуються так, як російські. Коли вам, наприклад, необхідно перекласти речення: «Вона йому потрібна зараз», переверніть його таким чином: «Він її потребує». Тоді ви зможете правильно сказати: «He needs her now» = «Вона йому потрібна зараз». Розберіться, хто кому потрібен, повправляйтеся побільше з цим, і все вийде!
 • Граматика англійської мови логічна і структурована. Всі речення, крім наказового способу, будуються за принципом: підмет + присудок + другорядні члени речення. А від них потім танцюють заперечення і питання. Потрібно просто розуміти, яка частина мови може бути підметом, яка – присудком, і що ставити на місце другорядних членів речення.
А щоб це зрозуміти, треба взяти і вивчити частини мови. Можливо, спочатку на рідній мові, а потім – англійською. Тоді слова в реченні магічним чином стануть на свої місця.
 • Беріть англійські речення, які вам подобаються, та розчленовуйте їх. Підганяйте речення на рідній мові під англійські структури. Через певний час висловлювати свої глибокі і прекрасні думки англійською стане простіше. Тому що процес буде доведений до автоматизму.

Советы от преподавателей Hotspot School of English

Багатьом студентам не вдається перетворити пасивний словниковий запас в активний. Є слова, які начебто знаєш і розумієш, але не вживаєш. Адже завжди безпечніше сказати «Finally I left my bad job» замість «Finally I quit this dead-end job», – менше ризику помилитися в тому, що знаєш давно.

 • Намагайтеся навмисно вставляти нові слова в своє мовлення і в письмові завдання. Крім вас цього ніхто не зробить. Спробуйте хвалитися новими словами, які ви вивчили. Постійно включайте їх в свій побут і використовуйте в будь-якому зручному контексті. І не важливо, вивчили ви ці слова в поцесі вивчення граматики, усної практики або аудіювання – все це одна мова. Об'єднуйте знання з усіх аспектів, так все складеться в загальну картину хорошого знання англійської.
 • За аудіюванням давно закріпився статус найскладнішого аспекту, і на це є кілька причин, про які ми не забуваємо нагадувати студентам на кожному занятті. Крім тонкощів фонетики і вимови, є важливий момент – навичка сприйняття іноземної мови на слух не формується моментально. Це не лексика, яку можна вивчити, це не правило, яке можна використовувати як формулу. Тут все залежить від тебе і одночасно не залежить зовсім – ну не можна раптом змусити вуха слухати, а мозок розділяти «waidaminut» на «wait a minute». І моя порада в цьому випадку – наберіться терпіння і просто систематично і регулярно виконуйте завдання з аудіювання.
 • Не думайте про наслідки. Це той випадок, коли прогрес стає помітним, тільки якщо подивитися назад. Повсякденне спостереження за своїм прогресом в аудіюванні може змусити опустити руки, тому просто розслабтеся і працюйте над вимовою. А ще, як каже один зі студентів нашої школи: «У будь-якій незрозумілій ситуації – скрипт».

Ще більше крутих порад і лайфхаків читайте тут.

Stay motivated and work hard! 

916

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.