+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Heart 4533 0

Вивчаємо англійську з Груффало

Вивчаємо англійську з Груффало

Казка Джулії Дональдсон для дітей від 3-х років і її переваги для вивчення англійської 

Англійська мова, як і Груффало - страшна, величезна і до неї не так просто підступитися ...

Груффало давно став невід'ємною частиною британської культури, про що колись і подумати не могла його авторка - Джулія Дональдсон, яка написала однойменну казку в 1999 році.  

Хто такий Груффало? 

Груффало - великий ікластий-зубастний мешканець лісової гущі, який наводить страх на всю округу. Його рідко хто бачив, але багато хто боїться адже у чуток - довгі ноги, а у страху - великі очі. За словами самої Джулії Дональдсон, ім'я наш герой отримав дуже просто: потрібна була рима до слова «know»:

Silly old fox, doesn't he know? 
there's no such thing as a gruffalo! 

На історії про Груффало виховуються цілі покоління британців, сюжет казки був втілений на сцені театру, створений анімаційний фільм за мотивами історії, а саме ім'я страшного звіра давно вже використовується в афоризмах і всіляких метафорах.

Але найцікавіше те, що Груффало - вигаданий персонаж. Не тільки по своїй суті (пам'ятаємо, що його придумала талановита Дональдсон), але і за сюжетом казки. 

Кілька слів про сюжет

Головний герой історії - Мишеня. Саме цей хитрий миш вигадує детальну, багату яскравими деталями історію про страшного лісового чудовиська і розповідає її всім, хто виявляє нездоровий інтерес до його персони під час прогулянки по нічному лісі. Лиса, Змія і Сова, тобто всі, хто не проти перекусити свіжою мишатинкою, відмовляються від своїх домагань на нашого героя, дізнавшись, що той поспішає на вечерю до Груффало. І без докладного опису цього страховиська можна зрозуміти, що з тим, кого так звуть - не жартують. А Мишеня в описі не скупиться на слова:

He has terrible tusks, and terrible claws, 
And terrible teeth in his terrible jaws.

Маленький мандрівник благополучно мине небезпечний ліс, але тут трапляється саме несподіване - Груффало, якого він вигадав, виявляється справжнім! Мишеняти винахідливості не позичати, тому він знаходить вихід навіть із такої ситуації. 

Переваги казки для вивчення англійської:

 • невеликий обсяг казки. Як правило, книги Джулії Дональдсон публікуються як яскраві ілюстровані видання, на сторінках яких 80-90% займає ілюстрація, тексту зовсім небагато
 • цікавий сюжет
 • поширені слова живої англійської мови
 • веселі рими: саме ім'я Груффало римується з різними словами (hello, so, no, know)
 • подача казки у формі діалогів (при прочитанні маленькій дитині можна грати з інтонацією, зображуючи різних героїв)
 • повтори слів, фраз, які швидко запам'ятає малюк
 • наявність оклику і питальних пропозицій - дитина вчитися сприймати пропозиції з різною інтонацією

Виховний потенціал «Груффало»

Ця казка хороша не тільки цікавим сюжетом і яскравими героями. На прикладі цієї казки можна демонструвати дитині модель поведінки сміливого мишеня, яке може перемогти навіть найсильніших недругів своїм розумом і кмітливістю. Дитина разом з вами буде захоплюватися невгамовною фантазією мишеняти і його вмінням знаходити вихід з будь-якої ситуації. 

Знайомство дитини з книгою

Кожну книгу можна використовувати для розвитку фантазії, уваги, мови, логічного мислення дитини по-різному: 

 • Читання. Якщо ви просто читаєте книгу дитині, вона вчиться сприймати англійську мову на слух, повторює за вами віршики, деякі слова. Читати книгу можна багато разів, діти дуже люблять повертатися до вже улюблених казок і швидко вчать напам'ять їх тексти.
 • Ілюстрації по мотивам. Намалюйте разом з малюком страшного Груффало, попросіть описати його, згадати, як мишеня описує страховисько, які слова використовує (terrible tusks, terrible teeth).
 • Ляльковий театр. Ляльки, безумовно, пожвавлять казку і порадують вашу дитину. Старші діти можуть самі брати участь у виставі, вчити віршики та зображати героїв казки.

А вже якщо ваш юний любитель пригод почне просити продовження казки, повідомимо вам прекрасну новину: Джулія Дональдсон створила ще одну історію «Донька Груффало», яка також сподобатися дітям.

Бажаємо приємної подорожі в країну казок!

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


   Додати коментар