График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Вивчаємо англійську з Груффало

Вивчаємо англійську з Груффало

Англійська мова, як і Груффало - страшна, величезна і до неї не так просто підступитися ...

Груффало давно став невід'ємною частиною британської культури, про що колись і подумати не могла його авторка - Джулія Дональдсон, яка написала однойменну казку в 1999 році.  

Хто такий Груффало? 

Груффало - великий ікластий-зубастний мешканець лісової гущі, який наводить страх на всю округу. Його рідко хто бачив, але багато хто боїться адже у чуток - довгі ноги, а у страху - великі очі. За словами самої Джулії Дональдсон, ім'я наш герой отримав дуже просто: потрібна була рима до слова «know»:

Silly old fox, doesn't he know? 
there's no such thing as a gruffalo! 

На історії про Груффало виховуються цілі покоління британців, сюжет казки був втілений на сцені театру, створений анімаційний фільм за мотивами історії, а саме ім'я страшного звіра давно вже використовується в афоризмах і всіляких метафорах.

Але найцікавіше те, що Груффало - вигаданий персонаж. Не тільки по своїй суті (пам'ятаємо, що його придумала талановита Дональдсон), але і за сюжетом казки. 

Кілька слів про сюжет

Головний герой історії - Мишеня. Саме цей хитрий миш вигадує детальну, багату яскравими деталями історію про страшного лісового чудовиська і розповідає її всім, хто виявляє нездоровий інтерес до його персони під час прогулянки по нічному лісі. Лиса, Змія і Сова, тобто всі, хто не проти перекусити свіжою мишатинкою, відмовляються від своїх домагань на нашого героя, дізнавшись, що той поспішає на вечерю до Груффало. І без докладного опису цього страховиська можна зрозуміти, що з тим, кого так звуть - не жартують. А Мишеня в описі не скупиться на слова:

He has terrible tusks, and terrible claws, 
And terrible teeth in his terrible jaws.

Маленький мандрівник благополучно мине небезпечний ліс, але тут трапляється саме несподіване - Груффало, якого він вигадав, виявляється справжнім! Мишеняти винахідливості не позичати, тому він знаходить вихід навіть із такої ситуації. 

Переваги казки для вивчення англійської:

 • невеликий обсяг казки. Як правило, книги Джулії Дональдсон публікуються як яскраві ілюстровані видання, на сторінках яких 80-90% займає ілюстрація, тексту зовсім небагато
 • цікавий сюжет
 • поширені слова живої англійської мови
 • веселі рими: саме ім'я Груффало римується з різними словами (hello, so, no, know)
 • подача казки у формі діалогів (при прочитанні маленькій дитині можна грати з інтонацією, зображуючи різних героїв)
 • повтори слів, фраз, які швидко запам'ятає малюк
 • наявність оклику і питальних пропозицій - дитина вчитися сприймати пропозиції з різною інтонацією

Виховний потенціал «Груффало»

Ця казка хороша не тільки цікавим сюжетом і яскравими героями. На прикладі цієї казки можна демонструвати дитині модель поведінки сміливого мишеня, яке може перемогти навіть найсильніших недругів своїм розумом і кмітливістю. Дитина разом з вами буде захоплюватися невгамовною фантазією мишеняти і його вмінням знаходити вихід з будь-якої ситуації. 

Знайомство дитини з книгою

Кожну книгу можна використовувати для розвитку фантазії, уваги, мови, логічного мислення дитини по-різному: 

 • Читання. Якщо ви просто читаєте книгу дитині, вона вчиться сприймати англійську мову на слух, повторює за вами віршики, деякі слова. Читати книгу можна багато разів, діти дуже люблять повертатися до вже улюблених казок і швидко вчать напам'ять їх тексти.
 • Ілюстрації по мотивам. Намалюйте разом з малюком страшного Груффало, попросіть описати його, згадати, як мишеня описує страховисько, які слова використовує (terrible tusks, terrible teeth).
 • Ляльковий театр. Ляльки, безумовно, пожвавлять казку і порадують вашу дитину. Старші діти можуть самі брати участь у виставі, вчити віршики та зображати героїв казки.

А вже якщо ваш юний любитель пригод почне просити продовження казки, повідомимо вам прекрасну новину: Джулія Дональдсон створила ще одну історію «Донька Груффало», яка також сподобатися дітям.

Бажаємо приємної подорожі в країну казок!

2485

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.