График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Hurt

Як насправді познайомились Бетмен та Супермен?

Як насправді познайомились Бетмен та Супермен?

Чому важливо знати першоджерела?

Порівнювати фільм і літературний твір – смертний гріх, але це зовсім не означає, що ми не будемо цього робити. Побутує легенда, що чим сильніший літературний твір-першоджерело – тим більше шансів у фільма виявитися життєздатним і, можливо, відхопити кілька «Оскарів». Порівняйте: «Дракула» по Брему Стокеру і «Сутінки» за однойменною сагою (Сагою!). «Володар кілець» за мотивами творів Толкіна та «Ерагон». Відчуваєте різницю?

У фільма Зака ​​Снайдера теж є першоджерело – комікс про знайомство Бетмена і Супермена. Вперше наші герої зустрілися в далекому 1952 році на сторінках 76 випуску коміксу Superman.

76-ой выпуск комикса Superman 

Це сьогодні, в 2016 році році, супергерої звикли об'єднуватися в команди і працювати спільно, а за часів рок-н-ролу і холодної війни кожен був сам за себе, про «team-up» ніхто не чув.

Team-up –
come together as a team to achieve a common goal:  
«he teamed up with the band to produce the disc» 
об'єднання, збори в одну команду для досягнення спільної мети
Oxford Dictionaries 

Команда супергероев

Якщо вас бентежать незрозумілі сюжетні ходи в фільмі, відсутність аргументованої причини ненависті один до одного у головних героїв (а потім – дружби) та інші моменти протистояння супергероїв Зака ​​Снайдера, просто порівняйте цю історію з першоджерелом.

Вас здивувала незрозуміла ненависть Бетмена до Супермена?

Брюс Уейн ненавидить Супермена за руйнування міста в ході його спроб врятувати людей. З іншого боку, Бетмен сам розносить півміста, коли переслідує вантажівку з напівмагічною речовиною з планети Криптон. Здавалося б, Бетмен повинен розуміти, що без вимушених жертв не обійтися. Але Зак Снайдер такого права йому не дає.

«Бэтмен проив Супермена»: кадр из фильма 

Можливо, Бетмен ненавидить Супермена через те, що того шанують як бога? У фільмі ми цього не бачимо. До того ж, хто, як не Брюс Уейн – мільярдер, впливова та відома людина – міг би зрозуміти Супермена, який володіє можливостями змінювати світ і змінює його,  не звітуючи перед простими смертними. Він, все ж таки, діє з найкращих міркувань. Жо того ж  у фільмі супермен, як раз, намагається надавати собі і людям хоч якийсь звіт в своїх діях. Це Бетмену все байдуже і він вершить своє правосуддя, тавруючи злочинців.

Фільм створює враження того, що супергерої не мають будь-яких мотивів ненавидіти один одного, тому весь ажіотаж навколо них штучно створюється стараннями навіть не Лекса Лютора, а сценаристів. Ми майже навпомацки можемо відчути їх присутність в кадрі. Бетмен ненавидить Супермена (і навпаки) тільки з однієї причини: глядачі хочуть побачити їх бійку.

Можливо, ця ненависть виглядає так неприродно, тому що в першоджерелі її не було зовсім?

Як зустрілися герої на сторінках коміксу?

Історія ще більш дивна, ніж сюжет фільму. У Готемі закінчилися злочинці: Бетмен всіх пересаджав, їх популяція помітно скоротилася і в Метрополісі стараннями хлопця зі сталі. Обидва героя вирішують узяти відпустку і відправитися в круїз. Далі творці комікса не творять щось неймовірно нелогічне в найкращих традиціях комедійного жанру. Лайнер виявляється переповненим, отож нашим героям пропонують розділити каюту. І, звичайно, мультимільйонер погоджується жити в одній каюті з репортером. Логіка? Забудьте, це суворий 52-й. Вам ще здається нелогічним фільм Зака ​​Снайдера?

«Бэтмен проив Супермена»: кадр из фильма 

Як герої дізнаються таємницю один одного?

У фільмі відбувається епічний бій, Супермен бере верх і розбиває маску Бетмена. Щоправда, Бетмен  швидко реабілітується за рахунок кріптоніта. Про те, що Кларк Кент і Супермен – одна особа, Бетмен дізнається тільки в кінці історії, на похоронах друга (ой, спойлер!). У Метрополісі в той же час ховають порожню труну.

У коміксі все набагато веселіше. Лоїс, як завжди, влипає в історію, в даному випадку – кидається в пожежу заради репортажу і починає кликати на допомогу. Брюс і Кларк в цей час знаходяться в каюті і в скрутному становищі одночасно. Непомітно переодягнутися в ефектний костюм рятівника людства не так уже й просто.

Тому між ними відбувається приблизно такий діалог:

– Ви не заперечуватимете, якщо я вимкну світло і переодягнусь? – Поцікавився містер Уейн.

– Зовсім ні. Я зізнатися, сам втомився, – відповів містер Кент.

76-ой выпуск комикса Superman

Але заграва пожежі осяває їх і вони впізнають один в одному супергероїв. За загальною згодою і під девізом «Немає часу пояснювати!» вони кидаються рятувати Лоїс. І, дізнавшись таємницю один одного, стають друзями назавжди. Надалі вони часто працюють разом.

76-ой выпуск комикса Superman 

Варто зауважити, що спільна таємниця – дійсно більш вагомий аргумент для дружби, ніж однакові імена матерів. Адже вся ненависть Бетмена  випаровуэться відразу після того, як він дізнається, що мати Супермена теж звуть Мартою.

Так, бетмен рятує Марту Супермена, так, вони разом протистоять чудовиську Лекса Лютора, але вбивати Супермена Брюс передумав набагато раніше. 

Чому Лоїс не розуміє, що робити зі списом?

Архетипічний образ «діви в біді» – один з найулюбленіших сценаристами в світі коміксів і великого кіно. Вам здається не надто розумним вчинком те, що Лоїс тягнеться в пустелю заради інтерв'ю, а потім Супермену доводитися її рятувати? Або те, що вона спочатку викидає кріптонітовий спис в воду, потім – теж з незрозумілих причин – пірнає за ним. Лоїс не могла знати, що нове чудовисько – кріптоніанец – і що проти нього можна використовувати ту саму зброю, що і проти Супермена. Але вона чомусь впевнено йде під воду і починає тонути, а Супермену, як завжди, доводиться її рятувати.

«Бэтмен проив Супермена»: кадр из фильма

Історія про гору і Магомета

Про сценарні несходження можна говорити довго. Ми згадуємо тільки найяскравіші і найдивніші для глядача. Наприклад, чому Бетмен витрачає купу зусиль на створення суперспису проти Супермена, а потім просто забуває його в порту (і Лоїс благополучно викидає його в воду). Але і це не найстрашніше. Під час нападу головного монстра, замість того, щоб зганяти за зброєю, Бетмен приймає геніальне рішення: заманити чудовисько в потрібну частину міста. Аргументація «там порт, майже нікого немає» – звучить не надто переконливо.

«Бэтмен проив Супермена»: кадр из фильма 

Чи не краще спробувати зупинити монстра там, де він упав з неба (після невдалої спроби його евакуації Суперменом у відкритий космос)? Не збільшуючи локацію руйнування спробою заманити його в потрібне місце? Спис, все-таки, не ракетна установка, з транспортуванням якої могли б виникнути проблеми. Але в нашому випадку Магомет не хоче сам йти до гори, тому гора йде до нього.

З чого ми починали? Критики лають, публіка все одно дивиться. 2016 рік – складний для фільмів за мотивами коміксів. У цьому році на великі екрани вийде цілих 5 таких фільмів. Можливо, прірва між критиками і глядачами зникне або збільшиться. Ми або погодимося з моторошними сюжетними дірами в подібних фільмах, або станемо більш вимогливими до того, заради чого йдемо в кінотеатри. Можливо, сценаристи самі зрозуміють, що в 52-му на сторінці коміксу читач міг пробачити загальну каюту, осяяну загравою пожежі, і супергероїв, що в ній переодягаються. Але пробачити щось подібне у 2016-му і на великому экрані – непросто. Якщо ви дивитеся цей фільм мовою оригіналу і не до кінця розумієте сюжет, швидше за все, винен не ваш рівень англійської.

Це боляче. 

578

Коментарі до журналу


 • Алёна Боярчук залишила відгук у 21:52, 29 березня, 2016
  +2 Дуже пізнавальна стаття. Дякую автору. І дійсно радує, що мій рівень англійської тут ні до чого ) Відповісти

  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.