График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Як написати резюме англійською?

Як написати резюме англійською?

Написати резюме навіть на рідній мові – завдання не з легких. Адже головна мета створення резюме – привернути увагу роботодавця і змусити його запросити вас на співбесіду. Питання «Як написати резюме англійською?» з кожним днем стає актуальним для багатьох людей. Правила складання резюме англійською можуть допомогти вам зробити саме вашу кандидатуру більш привабливою для потенційного роботодавця. Ми вже писали про 5 кроків підготовки до співбесіди на англійській, але для того, щоб вас запросили на співбесіду, потрібно написати якісне резюме. 

Як написати резюме англійською: 3 головних принципи 

1. Принцип чіткої структури резюме 

Включіть в своє резюме всі структурні елементи, а саме: 

 • Personal information (особисту інформацію) 
 • Objective (мету чи бажану позицію) 
 • Education (Освіту) 
 • Work Experience (Професійний досвід) 
 • Additional skills (Додаткові навички) 
 • References (Рекомендації) 

У розділі Education варто виділити ряд підрозділів: Higher education, Postgraduate education, Qualification courses, Work practice. 

Резюме повинно вміститися на 1-2 сторінках формату А4: читати більш об'ємне послання ви не вмовите жодного HR-менеджера ні за які тістечка. Якщо трудова біографія займає більше однієї сторінки, вам доведеться копіювати шапку документа з усіма контактними даними на наступну сторінку. 

2. Принцип правильної подачі інформації 

Складаючи резюме, акцентуйте увагу на ваших сильних сторонах. Маєте гарну освіту, але майже немає досвіду роботи – перерахуйте всі курси, які пройшли і всі наявні дипломи та сертифікати. Або зробіть все з точністю до навпаки, якщо маєте хороший досвід роботи, але на момент написання резюме тільки закінчуєте 5 курс.  

 • Зверніть увагу на те, як правильно потрібно подавати інформацію в кожному з розділів резюме: 
 • Personal Information включає ім'я, прізвище, адресу, телефони (з кодом країни та населеного пункту) 
 • в розділі Objective опишіть посаду, на яку претендуєте та свої досягнення, які роблять вас кращим кандидатом на цю посаду. Уникайте кліше: лише небагатьох особливо стійких HR-менеджерів слова про те, який ви self-motivated, dynamic, results-oriented, visionary не доведуть серцевого нападу 
 • в розділі Education вкажіть не тільки повну назву навчального закладу, який ви закінчили, але і дату закінчення навчання, факультет і спеціальність, середній бал диплома (тим більше, якщо є, чим пишатися), вчений ступінь. На відміну від вітчизняних рекрутерів, їх західноєвропейських колег також цікавить активне соціальне життя, спортивні досягнення під час навчання в університеті 
 • Work Experience – опис трудової діяльності. Як і в російськомовних резюме воно проводиться в зворотному порядку – починаючи з останнього місця роботи. В резюме для іноземних компаній зазвичай описується не більше трьох місць роботи. 
 • Additional skills можна розписати докладно: language skills (знання мов), software skills (програмне забезпечення, з яким ви вмієте працювати), driving license (водійські права, категорія), hobbies. Коли будете описувати своє хобі, врахуйте, що є ряд захоплень на які звертають особливу увагу. Це, в першу чергу спорт (running, scuba-diving, swimming, jogging, basketball, rugby, skiing, soccer, tennis, snowboarding). Ще один важливий вид діяльності, який в західноєвропейських країнах чомусь зараховують до хобі – участь у благодійних проектах та акціях. 
 • References – один з розділів резюме, який ви не можете упустити. Ви можете надати письмові рекомендації або контакти керівництва з колишнього місця роботи, можете написати Availiable upon request (готовий пред'явити на вимогу роботодавця) 

3. Принцип достовірності інформації 

Кожен рядок резюме рано чи пізно вам доведеться підтвердити, тому краще написати правдиву інформацію про навички і досвід роботи, ніж відповідати мовчанням на незручні питання на співбесіді. Те, на що не звернуть увагу вітчизняні працівники відділів кадрів – ваше хобі або знання екзотичного мови, може бути основною причиною того, що вас запросять на співбесіду представники зарубіжної компанії. Хочете, щоб ваше резюме виглядало привабливо: самовдосконалюється кожен день, а не фантазуйте про це, заповнюючи рядки в шаблоні документу. 

Приклади резюме англійською мовою допоможуть вам зрозуміти, як правильно створити документ, які слова і звороти краще використовувати. Саме тому, перш ніж створювати резюме, варто ознайомитися з різними прикладами і варіантами, а також – праволами написання резюме. 

Правила складання резюме англійською 

Правил не так багато і вони прості: 

 • Чіткість. Пишіть коротко і про головне. Не використовуйте довгі речення туманного змісту
 • Логічність. Викладайте думки послідовно, не перескакуючи з одного предмета на інший.  Подумайте, про що варто писати в резюме, про що – ні. 
 • Лаконічність. Ми вже говорили про дві сторінках резюме? Ще раз наголосимо: третю ніхто не прочитає – не витрачайте сили та час. 
 • Грамотність. Перечитуйте кожну букву. Не полінуйтеся використовувати онлайн-сервіси для перевірки грамотності, наприклад, paperrater.com
 • Естетичний зовнішній вигляд. Резюме – не краще місце для експериментів зі шрифтами та інших мистецьких пошуків. 

Звичайно, ви можете скачати шаблон резюме англійською та створити власний документ на основі знайденого на просторах мережі. Але ми рекомендуємо вам використовувати онлайн-сервіси, які допоможуть кожному створити унікальне резюме. 

Сервіси зі створення резюме англійською 

Існує цілий ряд англомовних онлайн-сервісів зі створення резюме, якими ви можете скористатися. Такі сервіси ідеально підходять для випускників вузів, які тільки починають своє професійне становлення, вони будуть цікаві і висококваліфікованим професіоналам, які вирішили змінити роботу. При використанні сервісу, у вас не виникне питання «як написати резюме англійською»: вам достатньо буде просто заповнити певні графи. 

Завдяки онлайн-сервісам, ви можете створити резюме в електронному вигляді, завантажити резюме англійською в форматі PDF для друку. Пропонуємо звернути увагу на такі портали: 

LinkedIn 

Якщо у вас немає ще свого профайла на цьому порталі – оформіть його. Сервіс дозволить вам створити портфоліо і, в разі необхідності, експортує дані в форматі PDF. 

Як створити резюме на LinkedIn

 DoYouBuzz

Сервіс, який дозволить вам створювати резюме певної кольорової гами. Крім того, зареєструвавшись на цьому порталі, ви можете імпортувати інформацію в LinkedIn. 

Як створити резюме за допомогою DoYouBuzz 

Resume.com 

Один з найпростіших онлайн-сервісів для створення резюме. Крім того, портал підтримує 17 мов.

Як створити резюме за допомогою Resume.com 

LiveCareer 

На цьому порталі для того, щоб дізнатися, як створити резюме англійською, потрібно зареєструватися. Ресурс надасть багато шаблонів, шрифтів і форматів на вибір, але деякі послуги сайту – платні. 

Як створити резюме за допомогою LiveCareer 

Як написати резюме англійською вам допоможуть зрозуміти ці сервіси. Головне – ваше бажання почати будувати кар'єру, удосконалюватися в професійній сфері. 

Бажаємо успіху! 

15814

Коментарі до журналу


Додати коментар

Фотоальбоми курсів

Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
Переглянути фото

Ми на Facebook

Ми Вконтакте

Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

Як правильно писати адресу англійською? Heart
Як правильно писати адресу англійською?

Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!