+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Heart 2559 0

Чи потрібна англійська программісту?

Чи потрібна англійська программісту?

Топ-менеджерів, бізнес-аналітиків і менеджерів проектів не беремо до уваги: їм англійська потрібна як повітря. Чи вкрай необхідне знання мови програмістам, тестувальникам і системним адміністраторам? І де краще вивчати англійську?

Стаття на dou.ua «Портрет ІТ-фахівця» вже встигла стати традиційною. В цьому році вона вирізняється яскравими картинками і цікавим висновком редакції про значення англійської мови в житті программіста.

Иллюстрация к публикации «Портрет ИТ-специалиста — 2016. Инфографика» на dou.ua 

80% айтишников имеют средний и выше уровень языка. Наивысший уровень имеют топ-менеджеры, бизнес аналитики и менеджеры проектов (у большинства из них — upper-intermediate). Большинство разработчиков, тестировщиков и сисадминов владеют уровнем intermediate, а большинство верстальщиков и дизайнеров — pre-intermediate.

Также подчеркнем прямую зависимость: чем выше уровень английского, тем выше удовлетворенность зарплатой и работой в целом.

dou.ua

Топ-менеджерів, бізнес-аналітиків і менеджерів проектів не беремо до уваги: їм англійська потрібна як повітря. Чи вкрай необхідне знання мови програмістам, тестувальникам і системним адміністраторам?

З комп'ютерами говорять англійською

Так вже історично склалося, що майже всі мови програмування тісно пов'язні з англійською, англомовної є і документація. Мова Шекспіра і Толкіна, крім того, що метафорична і різноманітна, відрізняється лаконічністю.Отож, якщо ви не знаєте англійську, назви методів певної мови программування доведеться зазубрювати, оскільки ви не будете знати, що вони означають і навіщо потрібні (це в тому випадку, якщо в школі раптом вивчали санскрит або давньослов'янську замість англійської).

Англійська стала мовою, якою найпростіше віддавати команди комп'ютеру. Так, деякі мови програмування дозволяють писати неангломовні команди. Приміром, на рубі можна називати змінні і методи російськими словами.

Але:

  • стандартні методи все-одно будуть англійськими, тому доведеться робити вибухову суміш з двох мов
  • документація або допомогу в інтернеті набагато легше знайти англійською, майже неможливо - російською
  • англійською, як правило, простіше давати назви, ніж російською

Простий приклад методу зі спробою використання російської мови в програмуванні:

def войти(электронная_почта, пароль) 
      пользователь = Пользователь.find(email: электронная_почта) 
      raise 'Пароль неверный' unless верные_данные_для_вход?(пользователь, пароль) 
      crypt.encrypt_and_sign(Сессия.create(user: пользователь).id) 
end

Як бачимо, замінити стандартні методи не можна. Ще одна спроба:

def создать(название_адреса) 
      адрес = Адрес[название: название_адреса] 
      return адрес unless адрес.nil? 
      адрес = Адрес.новый 
      адрес.название = название_адреса

end 

Для того, щоб дозволити собі таку заміну, зробити більше російських методів, потрібно додатково програмувати і, відповідно, витрачати більше часу. А час – ви-самі-знаєте-що. Крім того, повністю позбутися англійської навряд чи вдасться. Писати код російською можна хіба що на 1С і виглядати це буде приблизно так.

Вам подобається російська мова, ви любите програмувати.  
Почніть програмувати на 1С. 
Ви зненавидите і те, і інше.

Знайдено в коментарях на habrahabr.ru

 

Віддавати інструкції комп'ютеру російською – завдання невдячне і марне. Згадайте про відмінки і вжахніться. Уявіть, як буде виглядати рядок коду, якщо вам доведеться відміняти дієслова. Простіше англійську вивчити, ніж наполягати на програмуванні російською, хоча хлопці, які розробили JavaScript російською, так не вважають.

З замовниками говорять англійською

Навіть якщо ви не збираєтеся говорити з замовником, то вся література, вся технічна інформація, документація – англомовна. Якщо ви працюєте в міжнародній компанії: ділове листування, технічне завдання, спілкування з замовником – англомовне. З іншого боку, якщо ви не перший рік пишете код і вам просто не вистачає розмовного рівня англійської, а термінологію ви і так знаєте, чи потрібні вам курси?

Навіть джуніор-розробник знає термінологію, необхідну для роботи, володіє професійною лексикою і в змозі знайти відповідь на питання на просторах англомовного інтернету. Якщо не вистачає навичок розмовної англійської – можна пошукати курси, але, погодьтеся, далеко не кожен розробник безпосередньо спілкується з англомовним клієнтом.

Якщо все ж потрібна розмовна англійська, програмісту досить обрати стандартні курси англійської (або інтенсив) для отримання необхідного досвіду чи навичок. 

Стандартні курси англійської для програмістів з носіями і без пропонують кілька шкіл:

Варто зауважити, що школи англійської частіше пропонують пропонують індивідуальні курси для програмістів, так як рівень мови і мети вивчення у них – різні, стандартна програма може задовольнити в повному обсязі і не всіх.

Бажаємо успіхів у вивченні англійської мови!

  • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

    Коментарі


      Додати коментар