График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Складний та простий способи вивчтити англійські слова

Складний та простий способи вивчтити англійські слова

Чи складно вчити англійські слова?

Початківець відповість, що важко. Слів багато, у них різні значення, запам'ятовувати їх нелегко. Вчити слова – це завдання, що вимагає регулярної старанної роботи.

Людина, що добре володіє мовою, скаже, що слова вчити легко. Чим більше читаєш, слухаєш, пишеш і говориш мовою, тим більше запам'ятовуєш слів. Можна взагалі не докладати зусиль, просто регулярно дивитися телешоу англійською, і словниковий запас буде рости сам по собі.

Чому така різниця у відповідях? Ці дві людини – початківець і той, хто володіє мовою на середньому рівні – вчать слова різними способами, назвемо їх складним та простим.

Складний спосіб вчити слова

Коли в школі задають вивчити 20 слів до уроку – це складний спосіб. Він полягає в тому, що ви заучуєте слова свідомо, цілеспрямовано. Наприклад, обираєте список слів, записуєте їх на картки і повторюєте одне за одним поки не запам'ятаєте.

До речі, дуже маленький відсоток слів рідної мови ви теж запам'ятали складним способом, наприклад, визначення і терміни зі шкільних підручників, які доводилося вчити.

Плюси складного способу:

 • можна вивчити багато слів за короткий час;
 • можна відбирати слова для заучування, обираючи найбільш необхідні (вживані);
 • існує багато способів і програм, що полегшують цю роботу.

Мінуси:

 • слова швидко забудуться, якщо їх не повторювати;
 • потрібно докладати певних зусиль.

Простий спосіб вчити слова

Саме так ви дізналися більшість слів рідної мови. Спосіб полягає в тому, щоб запам'ятовувати слова неусвідомлено, інтуїтивно, в процесі читання, слухання, спілкування.

Особливо важливу роль відіграють читання і слухання. Якщо багато і регулярно читати тексти англійською, дивитися фільми, серіали, новини без перекладу, то словниковий запас буде поповнюватися сам по собі.

Плюси легкого способу:

 • ви не вчите слова, а просто дивитеся телевізор або читаєте в своє задоволення;
 • слова, вивчені в контексті, запам'ятовуються набагато краще.

Мінуси легкого способу:

 • для початківця цей спосіб недоступний, навіть для читання/слухання простих текстів потрібен хоча б базовий словниковий запас і знання граматики, інакше вчити слова легким способом, долаючи всі складнощі незрозумілого тексту, буде навіть складніше, ніж важким;
 • шляхом активного читання і слухання словниковий запас поповнюється повільно, потрібно дуже багато читати і слухати.

Висновок:

Важкий і легкий способи вчити слова – не конкуренти один одному. На початковому етапі потрібно вивчити найуживаніші слова – тут підійде важкий спосіб.

Пізніше необхідно більше уваги приділяти читанню і слухання англійською мовою, письмовій та усній практиці, поповнюючи запас слів легким способом.

PS: Де взяти найпотрібніші слова?

Для читання матеріалів достатньо, але де взяти потрібні слова?

Словник 3000 уживаних англійських слів на сайті langformula.ru – це спеціальний навчальний словник, складений для тих, хто хоче вивчити найпотрібніші англійські слова. Слова можна вчити прямо на сайті або завантажити у вигляді списку.

Успіхів у вивченні мови! 

4373

Коментарі до журналу


 • Анастасия Гавриш залишила відгук у 11:53, 11 листопада, 2015
  0 Я компоную в жизни легкий и трудный способы изучения слов. Да, есть налаженная схема изучать минимум по 15 слов в день с какими-нибудь приложением-напоминалкой (Lingualeo и Duolingo вам в помощь) либо пополнять словарный запас посредством тематических статей на сайтах (englishdom, puzzle english). А есть вариант смотреть любимые сериалы, фильмы, различного рода интервью и стараться их понимать по смыслу, воспринимая на слух (на сайте ororo.tv можно смотреть сериалы с субтитрами, а на youtube есть масса интервью и интересных видеороликов). Это же каторга смотреть фильм либо читать книгу и после каждого непонятного слова лезть в словарь и переводить. Так что используйте разные методы и пусть изучение инглиша будет в радость! Відповісти

  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.