online-study

Обери для себе онлайн-школу англійської

У зв’язку з карантином школи призупинили навчання в офісах. На Enguide ви знайдете всі онлайн-курси англійської: умови навчання, ціни, рейтинг, відгуки.

Heart 14542 0

Які двері відкривають сертифікати англійської: вибираємо екзамен

Які двері відкривають сертифікати англійської: вибираємо екзамен

Ти пишеш centre або center? Colour або color? Збираєшся вчитися / працювати в Європі або летіти за океан? А може ти хочеш скласти екзамен з англійської для себе, щоб нарешті визначитися з рівнем? Давай спробуємо зрозуміти, який міжнародний екзамен з англійської тобі підійде. 

Чого хоче світ: вимоги до результатів тестів

Ідея скласти міжнародний тест зазвичай не з'являється сама по собі. Університети мрії і роботодавці безпосередньо озвучують вимоги, які часто зводяться до:

 • TOEFL iBT на рівні 80 - 100,
 • IELTS з оцінкою в діапазоні 6.5 - 7.5,
 • сертифікат FCE або CAE.

Виходить, щоб довести компетенцію, необхідно продемонструвати знання мови, як мінімум, на рівні вище середнього (Upper Intermediate, B2). Це і є прохідний бал у всесвітню англійську.

При цьому, освіта або робота за кордоном поки можуть бути ще примарними планами. Що робити тоді? Вчити мову, проходити курси підготовки і здавати іспити (маючи в запасі шанс їх провалити).

Якщо є потрібний рівень, підготовка до іспиту займає близько 3 місяців (36 занять по 1,5 години). Якщо спочатку потрібно підвищити рівень, то додайте 4,5 місяці для вивчення англійської. За цей термін "перестрибують" 1 сходинку (наприклад, з рівня А2 на В1).

Марина ГордієнкоМарина Гордієнкоопераційний директор Grade Education Center

Іншими словами, щоб скласти іспит з високими балами, забронюйте для англійської, як мінімум, півроку в своєму житті (якщо у вас непогані стартові позиції) або пару років, якщо потрібно істотно підвищувати знання.

Чого хочу я: IELTS, TOEFL, FCE

Мені 15/30/40 (свій варіант), але я ще не визначився, ким стану, коли виросту. Знайоме? Тоді наливайте собі чашечку гарячої кави, закривайте очі і дуже чесно закінчите важливе речення для вашої англійської:

Я дуже хочу:

 • говорити з акцентом як у Бенедикта Камбербетча,
 • пити каву в центральному парку Нью-Йорка і напрошуватися на small talk з незнайомцями,
 • читати книги в бібліотеці Кембриджа (звичайно ж, на мові оригіналу)
 • працювати в офісі міжнародної компанії на 100-якомусь поверсі ...

Варіантів безліч і, здається, вони не мають відношення до міжнародних іспитів, але ні. Як мінімум, ви можете зрозуміти регіон, який найбільш цікавий (США, Британія, Канада), визначити, чи хочете ви вчитися, жити, подорожувати або займатися бізнесом за кордоном.

У зведеній таблиці ми порівняли найпопулярніші іспити. Чим більше аргументів вас підкуповують, тим вірогідніше, що ви знайшли фаворита.

Порівняння міжнародних екзаменів

  IELTS  TOEFL iBT  Cambridge English Exams 
Де більше люблять сертифікат в Британії і Європі, необхідний при вступі до ВНЗ, імміграції або отриманні візи в Канаду, Австралію, Нову Зеландію і ін. країни. в США і в Європі, визнають 10000 вищих навчальних закладів в 130 країнах світу.  в Європі, розроблений за системою Загальноєвропейської компетенції володіння іноземною мовою (CEFR), дозволяє найбільш точно оцінювати рівень. 
Діє 2 роки  2 роки  безстроковий міжнародний екзамен з англійської
Версії екзамену в Україні тільки паперова інтернет  комп'ютерна та паперова
Для кого для студентів і дорослих (Academic і General)  для студентів і дорослих для дітей (YLE: Starters, Movers, Flyers), для школярів, для дорослих (KET, PET, FCE, CAE, CPE), бізнес-англійська (BEC), для викладачів (TKT, CELTA, Delta) 
Мінімальний рівень Pre-Intermediate, B1 Pre-Intermediate, B1 для дітей - Starter А1, загальний - Elementary, А2 бізнес - Pre-Intermediate, B1
Особливості екзамену 4 частини: Reading, Listening, Writing, Speaking. Всі акценти і різновиди англійської. Багато варіацій завдань для кожної секції. Усна частина - 11-14 хвилин з екзаменатором.  4 частини, використовується тільки American English. Читання в форматі тесту abcd, лист на основі прочитаного тексту і переглянутого відео + есе. Усна частина - 20 хвилин перед комп'ютером. Відповідь записується на відео.  5 частин, добавлена секція Use of English, яка тестує знання граматики. Speaking триває 14 хвилин, тестується вміння говорити самостійно і обговорювати щось в парі з партнером в присутності двох екзаменаторів. 
Тривалість 2 год. 45 хв. близько 4 год 3,5 - 4 години, дитячі тести - близько 1 години
Ціна   від 3500 грн  від 5400 грн FCE, CAE, CPE - від 3000 грн BEC - від 2500 грн

Для академічних цілей краще підійде IELTS чи TOEFL, їх же варто здавати, якщо стоїть питання еміграції (як тільки вибрали країну - зможете точніше зрозуміти, який тест оптимальніше).

А протестувати себе на міцність або підтвердити знання бізнес-англійської допоможуть іспити лінійки Кембриджа, тим більше, що вони безстрокові. Це питання коментує фахівець Grade Education Center:

Безстроковість - фішка саме кембриджських іспитів. Звичайно, роботодавець або університет може поставити під сумнів сертифікат, якому 2-3 роки. Але за час діяльності нашого екзаменаційного центру, ми не чули таких скарг. Навпаки, дуже цінується націленість іспитів на конкретні рівні за шкалою CEFR. Тест дозволяє максимально точно визначити, на якій позначці зараз знаходиться ваша англійська і куди рости.

Ольга ФайзулінаОльга Файзулінакерівник екзаменаційного департаменту

За даними найбільшого екзаменаційного центру в Україні, тільки в цьому центрі за 2017 рік кембріджські іспити здали понад 3800 кандидатів.

діаграма кембріджські екзамени

Статистика за 2017 рік, надана компанією Grade, єдиним в Україні офіційним платиновим партнером Cambridge Assessment English.

Але обережно: кембріджська лінійка небезпечна тим, що вона як наркотик: хто хоч раз склав FCE, замахнеться скласти CAE, а потім не витримає і захоче сертифікат, що підтверджує Proficiency. Про те, як готуватися до Cambridge English (FCE, CAE, CPE), про підводні камені і поради викладачів можна почитати тут. 

Втім, якщо ви поки не відчуваєте, що готові до міжнародних іспитів - підтягуйте загальна англійська. У певний момент вам так чи інакше захочеться влаштувати стрес-тест своїм здібностям. Гарантуємо, що на той час, ви вже конкретніше будете розуміти, який саме міжнародний іспит вам в цьому допоможе.

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


   Додати коментар