График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Hat

Інтерв'ю з Олександром Поліщуком. Екстрім, подорожі, англійська

Сьогодні ми спілкуємося з талановитою особистістю, цікавим співрозмовником, успішним молодим чоловіком Олександром Поліщуком, який поділився з нами своєю історією вивчення англійської мови. 

 

У дитинстві здається, що час тягнеться дуже повільно, але, дорослішаючи, ми починаємо усвідомлювати, як це мало - 24 години в добі. Адже за цей час потрібно встигнути багато: виконати завдання по роботі, приділити час близьким, підготуватися до міжнародних іспитів і, нарешті, прокотитися на вейкборді. А ще - помандрувати, випробувати себе на лонгборді, отримати масу незабутніх вражень і відпочити з друзями. Чи можливо все це встигнути? Про це розповість Олександр. До речі, на запитання: "Як ти все встигаєш?", він, не роздумуючи, відповів: «Не встигаю».

Незважаючи ні на що, за цей час йому вдалося успішно закінчити Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (КНЕУ), здати 14 іспитів АССА (міжнародної професійної асоціації у сфері бухобліку), попрацювати у великих організаціях на посаді аудитора, зробити кілька поїздок за кордон, закохатися в Норвегію і зробити плани на найближчий час, знову і знову скаржачись на його нестачу. Англійська мова була складовою частиною життя Олександра з самого раннього віку.

Ти вивчав англійську мову ще зі школи? Як тобі вдалося зберегти і примножити свої знання, адже більшість тих, хто вчить мову в школі, надалі не можуть зв'язати й двох слів? 

У школі я почав вивчати англійську з третього класу: у першому та другому нам викладали німецьку, а з третього класу я займався англійською кожен день, ходив на додаткові заняття з репетитором. Навчався я в спеціалізованій школі № 57 м.Києва з поглибленим вивченням англійської. Тут, хочеш не хочеш, але якщо у тебе англійська мова в розкладі кожен день, та ще, крім загального курсу, цілий список спецкурсів - від технічного перекладу до класичної літератури англійською - мову ти знати будеш. Та мені й подобалася англійська мова - вона досить легко мені давалася. З технічного перекладу у нас був дуже хороший вчитель - дама у віці з незламним почуттям гумору, на її уроки ми завжди ходили із задоволенням. Практика мови у мене була постійна, тому знання, отримані в школі не залишились на все життя. 

Чим ти керувався при виборі вузу? Чи виникали думки про лінгвістичну освіті? 

В одинадцятому класі я, як і багато моїх однолітків, поняття не мав, чим я хочу займатися в житті. Тому, вступаючи на факультет обліку та аудиту КНЕУ, мав досить розпливчасте уявлення про те, що таке ці самі облік і аудит. Моя мама за професією бухгалтер, але вона не наполягала на тому, щоб я обов'язково отримував економічну освіту, просто порадила саме цей вуз. Лінгвістом я ставати не збирався - не дивлячись на те, що англійська мені давалася легко, присвячувати життя вивченню мов не хотілося. 

Чи стала нглійська мова у нагоді і в університеті?

Ще й як. Мене навіть визначили в групу, де англійська вивчалася поглиблено - після успішної здачі іспиту. Англійська у нас в розкладі була кожен день, деякі предмети теж, до речі, викладалися англійською, наприклад, економіка. Саме тоді вперше зловив себе на думці, що багато термінів і понять не можу пояснити російською - такої термінології просто не існує, а англійською можна було легко пояснити найскладнішу теорію.

Коли ти почав робити перші кроки у професійній сфері?

Працювати я почав ще на другому курсі університету, барменом, і, як і слід було очікувати, всіх іноземних клієнтів направляли до мене. Іноземці завжди були веселими, товариськими і позитивними, тому мені подобалася ця робота, тим більше, що великим її плюсом була розмовна практика англійської. А на п'ятому курсі я всерйоз почав замислюватися про майбутнє. І тут дізнався, що компанія «Deloitte» - одна з провідних аудиторських та консалтингових компаній у світі, представник так званої «великої четвірки» - проводить іспити з метою набору нових співробітників. Іспити проводилися англійською мовою - тут навіть питання не виникало, знаєш ти мову чи ні. Якщо прийшов здавати іспит, повинен знати. Іспит я здав успішно, тому вже на п'ятому курсі працював за фахом - аудитором. 

 У роботі, зрозуміло, без англійської мови теж не обійшлося? 

Вся документація, звіти - англійською мовою. Робота аудитора - це, по суті, майстерність складати звіти. Спочатку мене це навіть трохи насторожило - звіти я не дуже люблю. Але потім звик, навіть навчився їх чудово систематизувати. І, звичайно, письмову англійську вдосконалив. 

Складати іспити АССА - це було вимогою керівництва компанії Deloitte? 

Так, обов'язковою вимогою. Компанія оплачує своїм співробітникам іспити і підготовку до них, наприклад, начитку лекцій, навчальні матеріали. Перша сесія в АССА у мене збіглася з заключною сесією в університеті - веселий був час.

Як проходили самі іспити?

Для того, щоб стати членом АССА, потрібно здати 14 іспитів. Як правило, це займає 3-4 роки, але може зайняти і більш тривалий час. У рік - дві сесії, в кожній сесії по два іспити. Все просто, і, в той же час - складно. Перші чотири іспити - звичайні тести. Але з п'ятого по чотирнадцятий іспити ускладнюються. Більше немає тестів з однозначними відповідями, а є ситуаційні завдання, відповідаючи на які потрібно думати не тільки про те, якою, з твоєї точки зору буде відповідь, але і, як ти повинен відповісти, з точки зору екзаменаторів. Сам іспит вимагає величезної зосередженості і націленості на результат - всі роботи відправляються в Лондон і там вже екзаменатори скрупульозно розбираються в розписаних стопках аркушів студентів. Як їм вдається розібрати щось в 14 аркушах англомовного рукописного тексту, написаного не найбільш каліграфічним почерком - залишається загадкою. Я успішно склав 13 іспитів, 4 червня був останній - чотирнадцятий - зараз якраз очікую результатів. 

Чи вплинув якось іспит АССА на роботу і особистісний ріст?

Вплинув, і навіть дуже. До речі, зауважу, що вплив він справив, як на рівень мого англійського, який різко злетів вгору, так і на мою кваліфікацію як аудитора. Наприклад, можу сказати, що зараз дуже багато спірних ситуацій у фінансових відносинах, в оформленні фінансової документації, тому всякий раз, коли у мене немає однозначної відповіді на питання, я шукаю відповіді в навчальних матеріалах АССА і, як правило, знаходжу - опис такої ж або подібної ситуації і шляхи виходу з неї.

Кажуть, що якщо володієш англійською мовою, ти розпоряджаєшся власною свободою. А відчуття справжньої свободи дають в першу чергу подорожі. Чи багато ти подорожуєш?

Я дуже люблю виїжджати за кордон. У мене є улюблені країни, в які постійно хочеться повертатися, одна з них - Норвегія. Любителі екстремальних видів спорту мене зрозуміють - це справжній рай для рафтингу, сноукайтингу, гірськолижного спорту. 

А ти захоплюєшся екстремальними видами спорту?

Ще зі школи. У нас в той час традиційними були туристичні походи, катання на лижах (спочатку на бігових, потім - гірських), поїздки до Словаччини, Болгарію, відпочинок в Карпатах. Зараз я намагаюся викроїти час для вейкборду, роликів і сноуборда.Дійшов висновку, що в добі занадто мало годин. У мене просто фізично не вистачає часу. Зараз часто перетинаюся з любителями екстремальних видів спорту, у них інша проблема: відсутність грошей. Мені здається, що саме в зрівноважуванні матеріальних і часових ресурсів і варто шукати справжню гармонію світу. 

Ймовірно, часу на читання англомовних книг зовсім не залишається?

О, на даний момент моя улюблена книга - підручник АССА, звертаюсь до нього невтомно. Альо це, зрозуміло, робоча необхідність. Зараз працюю Вже не в «Делойт», а по Інший Бік барикад - в Компанії «Regal Petroleum». Головний офіс Компанії - в Лондоні, активи - в Україні. Часто спілкуюся з фінансовим директором Компанії, вдосконалюю технічну англійську. А коли приходять аудитои перевіряти мою звітність, спірні ситуации вірішую, посилаючись на рекомендації АССА. Нещодавно, правда, прочитавши «Fight Club» Чака Паланіка. Складаний книга, неоднозначна.

Головний офіс компанії в Лондоні? А не з'являлася думка про те, щоб переїхати жити за кордон? 

В Лондон? Навряд чи. Мені подобається працювати в Україні. Хоча, можливо, я б поїхав за кордон - на рік або два, попрацював би деякий час. Але назавжди - не знаю.

Можливо, в Норвегію?

У Норвегії добре відпочивати. Дивовижна країна. І англійською, до речі, говорять всі - від хлопчиська-школяра до старого дідуся. Норвезька мова мені здається не дуже милозвучною, але англійською там говорять абсолютно всі. 

А які мови здаються тобі милозвучними? Планував ти коли-небудь вивчати інші мови?

Колись починав вивчати іспанську, дуже красива мова. Але потім, як завжди, про себе нагадала хронічна нестача часу. Можливо, я ще повернуся до цього питання.

Як краще підходити до вивчення мови? Що для цього потрібно в першу чергу? 

Мені здається, головне - мотивація. У людини повинна бути мета. Вчити мову заради того, щоб вчити мову - не має сенсу. Якщо немає гарного стимулу, заняття не принесуть бажаного результату. А стимулом може бути що завгодно - кар'єра, бажання подорожувати, любов. 

Якщо мотивація є, але вивчення мови дається занадто важко, що б ти порадив?

Мені здається, що якщо мета дійсно хороша, то і труднощів виникнути не повинно. Але якщо все ж мова дається насилу, краще займатися в групі, а не індивідуально з репетитором. У групі Вас будуть мотивувати успіхи або невдачі Ваших колег, буде мати місце живе спілкування, Ви зможете порівнювати свої результати з результатами інших учнів.

І головне - знаходити час, займатися систематично, регулярно, вкладати терпіння, зусилля, час і гроші в свій особистісний ріст - це найнадійніший вклад.

Олександр, дякуємо. До нових зустрічів в рубриці «Інтерв'ю» на сайті Enguide 

3253

Коментарі до журналу


Додати коментар

Фотоальбоми курсів

Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
Переглянути фото

Ми на Facebook

Ми Вконтакте

Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

Як правильно писати адресу англійською? Heart
Як правильно писати адресу англійською?

Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!