График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Як позбутися акценту: 4 дієвих способи

Навіщо позбуватися акценту? 

Говорить на английском без акцента

Акцент – манера вимови слів, яка належить конкретній людині. Акцент ми завжди вловлюємо при спілкуванні з іноземцем. І, в свою чергу, іноземці теж чують, що ви говорите англійською з акцентом. При спілкуванні з носіями мови можливі два варіанти розвитку подій: іноземець мило вам посміхається і каже, що у вас досить цікавий акцент. Якщо ваша вимова не ріже йому слух і, найголовніше, не спотворює суть сказаного – все не так уже й погано. Дехто може навіть вважати ваш акцент досить милим. Але якщо ви бачите на обличчі свого іноземного співрозмовника гримасу болю і нерозуміння – спробуйте, аби не знущатися над його слухом, проаналізувати ситуацію. Чи можливо покращити свою вимову і позбутися акценту? 

Різні акценти в англійській мові 

Варто зауважити, що так, як англійська є мовою міжнародного спілкування, отже розмовляють нею люди з усього світу, і кожен – з певним акцентом. Хочете в цьому переконатися? 

 

За акцентом можна визначити, з якої країни або регіону ви прибули. Більш того, якщо ви вирішите позбутися українського акценту в англійській мові, вам потрібно визначити, який саме варіант вимови ви бажаєте засвоїти. Адже крім традиційного британського варіанту англійської мови існує американський варіант (з особливостями вимови у кожному штаті), австралійський варіант і т.д. Американський варіант відрізняється від британської англійської, тому краще обрати відразу, яка саме вимова вам необхідна, інакше – ризикуєте остаточно заплутатися. 

Як позбутися акценту? 

Для того, щоб вам легше було удосконалити вимову та позбавитися від акценту, пропонуємо звернути увагу на найпоширеніші помилки та труднощі у вимові англійських слів і варіанти подолання проблем.

1. Неправильна вимова звуків, яких немає в рідній мові 

Складнощі виникають, в першу чергу, при вимові звуків, яких немає в українській мові. Наприклад: 

 • міжзубні звуки [ ð, θ ]:[ θin ] thin - тонкий, [ ðei ] they - вони 
 • губно-губний звук [ w ]:[ wi: ] we - ми, [ wai ] why - чому
 • носовий звук [ ŋ ]:[ sɔŋ ] song - пісня 
 • звук [ ə: ]: [ ə:li ] early - рано

Вирішення проблеми: 

Тут просто: щоб навчиться вимовляти звуки – потрібно вимовляти звуки. Слухайте вимову цих звуків у фільмах, пробуйте повторювати слова. Якщо знайдете терплячого нейтів спікера і примусите його спілкуватися з вами – чудово. Приділяйте прослуховуванню англомовних аудіоматеріалів хоча б 10-20 хвилин на день, а головне – повторюйте те, що чуєте. Запишіть свій монолог на диктофон і прослухайте. Так, цей варіант – не для людей зі слабкими нервами, але ж ми з вами не зупиняємося перед труднощами! Навчитися правильно вимовляти англійські звуки – ваш перший крок до того, аби позбутися акценту. 

2. Неправильна вимова звуків, які виконують смислорозрізнювальну функцію: 

Вимова певних звуків є важливою для розуміння змісту сказаного. Наприклад, вимова дзвінких-глухих звуків виконує смислорозрізнювальну функцію: bad (поганий) – bat (кажан). І не завжди ваш співрозмовник зрозуміє, що ви мали на увазі з контексту. Те ж саме можна сказати і про вимову довгих-коротких звуків: [liv] жити – [li:v] залишати. 

Вирішення проблеми: 

Приділяйте увагу деталям, усвідомте важливість проблеми. Для вас є різниця між словами тин-тінь? Ще яка! Смислорозподільчу функцію в українській мові виконують тверді-м'які звуки. В англійській же мові важливо вимовляти по-різному слова з дзвінкими-глухими приголосними, довгими-короткими голосними. 

3. Вимова приголосних без придихання 

Це – одна з головних особливостей українсько-російського акценту в англійській мові. Носії англійської вимовляють глухі приголосні з придиханням: 

 

Вирішення проблеми: 

Спробуйте говорити української з англійською вимовую глухих приголосних з придиханням. Повторюйте слова за героями улюблених фільмів. Можна також потренувати вимову завдяки грі  Spell Up от Google. Скоромовки англійською також допоможуть вам сформувати правильну вимову. 

4. Монотонна інтонація мови 

Рідною мовою ми говоримо емоційно, розставляючи акценти, роблячи паузи. Часто ми можемо не помічати, що англійською говоримо монотонно, думаючи тільки про граматичні правила. 

Вирішення проблеми: 

Практика, практика і ще раз – практика. Приділяйте увагу мові кожен день, спробуйте проговорювати одне і те ж речення, по-різному його інтонуючи, відвідуйте розмовні клуби. Живе спілкування допоможе вам позбутися цього недоліку. 

Ми описали тільки деякі, найпоширеніші складності в вимові слів англійської мови. Але можемо сказати, що вирішити більшість проблем з вимовою вам допоможе тільки живе спілкування англійською мовою. Хтось позбувається акценту в лічені тижні, навіть не переїжджаючи за кордон, хтось – продовжує говорити з акцентом після багатьох років, прожитих в країні з англомовним населенням. Якщо ви хочете вдосконалити свою вимову – приділяйте увагу цьому завданню щодня. 

Бажаємо успіхів! 

3352

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!