График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

ONUKA: 1986 & other. Гіпнотичні тексти

Музика ONUKA спустошує і надихає водночас. 8 лютого відбувся реліз міні-альбому VIDLIK. Всі, хто ввібрав позаземні ритми треків SVITANOK, VIDLIK, OTHER і 1986, з нетерпінням чекають 9 квітня 2016 року. Саме на цю дату призначений концерт-презентація альбому в київському клубі Sentrum. Два треки з чотирьох – англомовні. Про них і поговоримо.

ONUKA 

Поєднувати звучання українських фольклорних інструментів і сучасної електронної музики або плавну співучість української з динамікою англійської мови змогла тільки ONUKA. А поєднавши, вразила до дрожу нудьгуючу від музичного одноманітності українську аудиторію. І не тільки українську.

Коли в електронні ритми вривається трембіта – віє від цього чимусь занадто глибоким, як рунна (чи струнна) магія, диким, таким, що рве чи то нерви, чи то чи відчуття реальності світу. Але не тільки музика створює особливу глибину композиції. Для повноти ефекту потрібні гіпнотичні тексти.

Хто їх пише?

Над текстами групи працює солістка Ната Жижченко, напевно, тому ми відчуваємо їх особливу музичність. Ната пише тексти українською та англійською мовами. Особлива відзнака цих текстів – їх мінімалізм. Жодного зайвого слова. І в кожному слові – іоттабайти інформації.

 

One day. Once more. One way to somewhere.

Як перекласти останнє речення? «Один спосіб» або «один шлях»? Англійська мова лякає лабіринтами значень. Ната використовує цю особливість мови. Але конкретно в цій фразі нас ще засліплює рефрен: «One day. Once more. One way».

Ми не хочемо розчленувати текст. Ми хочемо тільки показати, наскільки в цьому тексті кожне слово на своєму місці. Повтори слів або складів додають ритм композиції, важливо тільки, щоб це не були повтори однакових слів, Ната використовує омоніми:

 

This way's a long way.

But anyway.

Слова звучать однаково, але мають різні значення – додаткова ритмічність досягається за рахунок використання таких слів.

Як зробити текст гіпнотичним?

Це одна з таємниць світобудови. Потрібна алхімія слова і якесь внутрішнє осяяння. Хоча існує кілька правил, дотримуватися яких може і простий смертний.

Використовуйте слова з відкритими складами

Легенда свідчить, що в далекому 1920-му був проведений чи то конкурс, то чи огляд мов світу на предмет їх мелодійності. Російська мова увійшла в першу десятку, п'яте місце посіла англійська мову, українська опинилась на другому місці. Не випадково ми інтуїтивно сприймаємо англомовні треки як більш приємні за звучанням (якщо порівнювати з російськими). Мелодійність мови визначається, в першу чергу, кількістю відкритих складів в словах. Відкритий склад – той, який закінчується на голосну. У текстах ONUKA more and more and more and more слів з відкритими складами.

Доберіть сильні рими

В українській мові рими в стилі Стаса Михайлова «тебе, мене, себе» примушують людей з особливо тендітною психікою поринати в стан маніакально-депресивного психозу. В англійській мові теж є такі рими, наведемо деякі приклади:

 • Star – are, car, far, bar
 • Look – book, crook, took, shook
 • Fine – nine, mine, shine, line, wine, vine, sign, combine
 • Kind – find, wind

І це не означає, що ці слова не можна використовувати, просто римувати між собою – не варто. Шукайте інші слова.

 

What are you going to find?

You should look inside.

Що таке «сильна рима»? В англійській мові це:

 • коли римуються різні частини мови. Наприклад, у ONUKA римується «down» і «sun»
 • коли голосний звук в словах ідентичний: «sky» і «high»
 • приголосний звук перед цим голосним не повинен бути однаковим в словах, які римуються. Наприклад «leave» і «believe» - слабка, передбачувана рима, а «green» і «spleen» - сильна.
 • рима не повинна бути передбачуваною, як sun – fun

Це не повний перелік правил. Але навіть цього списку досить для того, щоб ви не забруднили свої тексти рядками про «кохання – зітхання» або «dance – chance, romance, France»

ONUKA 

Сильними римами гіпнотизує трек «+1986». Так, він присвячений катастрофі в Чорнобилі. У першому рядку ми бачимо приклад внутрішньої рими, коли римуються не тільки слова в кінці рядка, а й слово посеред фрази:

 

Feel relief and lay down to taste the sun

Hear the vibe of the ground

Let your soul escape your phantom pain

Heal your mind and clear your brain

До речі, за рахунок рими, можна також підкреслити важливі для автора слова або протиставити їх. У першому рядку сонце протиставляється землі, можливо, це натяк на протистояння сонячної енергії (атомної) і земного життя, а «pain» римується з «brain». Що це за натяк? Мова про горе (біль) з розуму або на головний біль для людства через створену проблему? Трактувань може бути величезна кількість – у цьому і полягає краса хорошого тексту. Він неоднозначний. Він заворожує і лякає. Приховує загадку.

Прийом протиставлення співзвучних слів використовується і в треку «OTHER».

 

Please do not try to explain my

Love

Cause you do not understand,

No you do not understand my

Life

Ще один приклад протиставлення і сильної рими з треку «1986»:

 

But life is too short

And death is so sure

Використовуйте яскраві образи

Образи життя і смерті, сонця і землі, легкого пір'їнки, яка тендітна і вразлива, як людське життя, в поєднанні з неймовірною музикою, роблять трек «1986» глибоким, дивовижним і загадковим одночасно. У такій музиці – і наша історія, і загадка майбутнього.

Бажаємо, щоб англійська мова гіпнотизувала вас так само, як і музика ONUKA. 

4493

Коментарі до журналу


 • Karina Topal залишила відгук у 23:14, 18 лютого, 2016
  0 обожаю Онуку! ее музыку, голос, слова, настроение. Но никогда не задумывалась о подобных нюансах и секретах в умении так технично и ловко использовать английский для придания более глубокого или двухзначного смысла. браво! статья очень интересная, тем более на примере одного из самых любимых артистов. Відповісти

  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!