График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Складаємо CV та резюме для участі в освітній програмі за кордоном

Складаємо CV та резюме для участі в освітній програмі за кордоном

У будь-якому переліку документів, необхідних для участі в стажуванністипендійній програмі чи будь-якій іншій програмі мобільності, обов’язково є пункт «CV» або «резюме». Ці поняття часто плутають, тому слід внести корективи в їх розуміння. Тетяна Кальченко, менеджер ресурсу Unistudy.org.ua, поділилася кількома порадами зі складання таких документів. 

Отже, порада перша:

Розрізняйте поняття.

СV (curriculum vitae) – це детальний опис Вашого бекграунду: освіти, професійного досвіду, знання мов, отриманих грантів, пройдених стажувань тощо. Завдяки своїй деталізованості такий документ має обсяг щонайменше 2 сторінки, а зазвичай варіюється в межах від 3 до 10 сторінок. CV складається для участі в дослідницьких або навчальних програмах з тією метою, щоб приймальна комісія могла вповні оцінити кандидата на стипендію.

Резюме – більш короткий документ, обсяг якого не має перевищувати 2 сторінки. Існує така порада, що резюме слід з починати  опису Ваших найважливіших якостей, необхідних для Вашої роботи на цій посаді. 

Порада друга:

Оберіть правильний формат.

Існують два основні формати CV / резюме – європейський та американський. Європейський формат має назву EUROPASS. До речі, в інтернеті є сайт, на якому викладено таблицю для генерування CV онлайн у цьому форматі. Його основні складники – це блок із Вашими контактними даними, інформація про отриману формальну і неформальну освіту, професійний досвід, громадську діяльність, мовний паспорт (де Ви маєте позначити свій рівень володіння англійською та іншими мовами). 

Резюме в американському стилі буде лаконічнішим. Так, Ви маєте вказати контактну інформацію (Contact information), освіту (Education), досвід. Також є блок «Optional», який за бажанням можна заповнити інформацією про Ваші хобі, лідерські або управлінські якості, які будуть корисними для цієї посади.

Резюме на английском языке

Порада третя:

Будьте уважні до слів. 

Слова, яких, за версією Linkedin, слід уникати при складанні Вашого резюме:

 • Motivated 
 • Creative 
 • Enthusiastic 
 • Passionate 
 • Track record 
 • Driven (стосується лише автомобіля) 
 • Extensive experience 
 • Wide range 
 • Responsible 
 • Strategic

Чому? Тому що вони позначені суттєвою клішованістю і свідчитимуть, як не дивно, не на Вашу користь.

Порада четверта:

Складайте резюме, виходячи з опису програми, на яку Ви подаєте документи. 

Уважно прочитайте вимоги до аплікантів і поставте собі питання – що включити в резюме, щоб воно вповні відповідало формату програми? Із резюме має бути зрозуміло, що Ви – саме та людина, яка володіє всіма необхідними навичками та знаннями для успішного навчання чи роботи. В академічному резюме є графа «Supportive experience», куди варто вписати всю інформацію про отримані гранти, участь у конференціях, літніх школах, проектах тощо, досвід у керуванні організацією чи допомозі в організації події – усе, що може свідчити про Вашу зацікавленість темою та наявний досвід.  

Успіхів Вам у подачі документів на обрану програму! А дізнатися більше про стипендійні можливості за кордоном і, врешті-решт, знайти програму для себе можна тут.

2281

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.