+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Heart 4671 0

Складаємо CV та резюме для участі в освітній програмі за кордоном

Складаємо CV та резюме для участі в освітній програмі за кордоном

У будь-якому переліку документів, необхідних для участі в стажуванні, стипендійній програмі чи будь-якій іншій програмі мобільності, обов’язково є пункт «CV» або «резюме». Ці поняття часто плутають, тому слід внести корективи в їх розуміння. 

У будь-якому переліку документів, необхідних для участі в стажуванністипендійній програмі чи будь-якій іншій програмі мобільності, обов’язково є пункт «CV» або «резюме». Ці поняття часто плутають, тому слід внести корективи в їх розуміння. Тетяна Кальченко, менеджер ресурсу Unistudy.org.ua, поділилася кількома порадами зі складання таких документів. 

Отже, порада перша:

Розрізняйте поняття.

СV (curriculum vitae) – це детальний опис Вашого бекграунду: освіти, професійного досвіду, знання мов, отриманих грантів, пройдених стажувань тощо. Завдяки своїй деталізованості такий документ має обсяг щонайменше 2 сторінки, а зазвичай варіюється в межах від 3 до 10 сторінок. CV складається для участі в дослідницьких або навчальних програмах з тією метою, щоб приймальна комісія могла вповні оцінити кандидата на стипендію.

Резюме – більш короткий документ, обсяг якого не має перевищувати 2 сторінки. Існує така порада, що резюме слід з починати  опису Ваших найважливіших якостей, необхідних для Вашої роботи на цій посаді. 

Порада друга:

Оберіть правильний формат.

Існують два основні формати CV / резюме – європейський та американський. Європейський формат має назву EUROPASS. До речі, в інтернеті є сайт, на якому викладено таблицю для генерування CV онлайн у цьому форматі. Його основні складники – це блок із Вашими контактними даними, інформація про отриману формальну і неформальну освіту, професійний досвід, громадську діяльність, мовний паспорт (де Ви маєте позначити свій рівень володіння англійською та іншими мовами). 

Резюме в американському стилі буде лаконічнішим. Так, Ви маєте вказати контактну інформацію (Contact information), освіту (Education), досвід. Також є блок «Optional», який за бажанням можна заповнити інформацією про Ваші хобі, лідерські або управлінські якості, які будуть корисними для цієї посади.

Резюме на английском языке

Порада третя:

Будьте уважні до слів. 

Слова, яких, за версією Linkedin, слід уникати при складанні Вашого резюме:

 • Motivated 
 • Creative 
 • Enthusiastic 
 • Passionate 
 • Track record 
 • Driven (стосується лише автомобіля) 
 • Extensive experience 
 • Wide range 
 • Responsible 
 • Strategic

Чому? Тому що вони позначені суттєвою клішованістю і свідчитимуть, як не дивно, не на Вашу користь.

Порада четверта:

Складайте резюме, виходячи з опису програми, на яку Ви подаєте документи. 

Уважно прочитайте вимоги до аплікантів і поставте собі питання – що включити в резюме, щоб воно вповні відповідало формату програми? Із резюме має бути зрозуміло, що Ви – саме та людина, яка володіє всіма необхідними навичками та знаннями для успішного навчання чи роботи. В академічному резюме є графа «Supportive experience», куди варто вписати всю інформацію про отримані гранти, участь у конференціях, літніх школах, проектах тощо, досвід у керуванні організацією чи допомозі в організації події – усе, що може свідчити про Вашу зацікавленість темою та наявний досвід.  

Успіхів Вам у подачі документів на обрану програму! А дізнатися більше про стипендійні можливості за кордоном і, врешті-решт, знайти програму для себе можна тут.

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


   Додати коментар