График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

Адаптовані книжки чи оригінал англійською мовою?

Адаптовані книжки чи оригінал англійською мовою?
Отже, ви вирішили читати  книжки англійською мовою. Швидше за все, вас на це наштовхнуло бажання збільшити словниковий запас, насолодитися вишуканим словом відомих англійських письменників і вдосконалити знання мови. В будь-якому випадку, кожна з цих цілей гідна похвали.  

І ось, ви вже прийняли зручне положення, взяли до рук літературний шедевр і читаєте вступні абзаци. На першій сторінці зустрічається не дуже багато незнайомих слів, але словник довелося погортати, на другій – ще більше, а на третій ви вирішили відпочити, випити чаю і ... Вже не повернулися до цієї книги. Чому?

Просто тому, що все виявилося значно складніше, ніж ви думали. Перекладаючи кожне третє слово, можна швидко втратити інтерес навіть до дуже цікавої книги. Можливо, ви поспішили, одразу взявшись за оригінальну літературу з безліччю застарілих слів, пишномовних висловів і довгих речень. Але й за адаптовану літературу братися не хочете, адже це «моветон». Чи так це насправді? Давайте розглянемо декілька думок щодо читання адаптованої літератури.

Існує думка, що адаптована література зі своїм спрощеним форматом не дозволяє розвиватися. Часто текст у таких книжках не просто скорочений, а переказаний, що й викликає безліч негативних відгуків. З іншого боку, спрощені твори дають можливість вивчити англійську тим, хто поки ще не володіє граматикою на достатньому рівні і має невеликий словниковий запас.

Адаптована література корисна до тих пір, поки не стане занадто простою для вас. Та й навіть тут є місце для розвитку. Адже в текстах спрощеної літератури може бути 200, 400, 700 і більше незнайомих слів. Таким чином, поступово переходячи від простого до більш складного, ви будете вивчати нові слова і засвоювати граматику. Після того, як ви зрозумієте, що з адаптованою літературою можна покінчити, сміливо переходите до оригінальної. Але й тут не варто поспішати: можна почати з простих книг, наприклад, «Гаррі Поттера» «Голодних Ігор» або коротких оповідань.

Навіщо читати книги англійською мовою? Читаючи, ви:

 1. активуєте пасивний словниковий запас;
 2. вивчаєте нову лексику і зустрічаєте невідому раніше або призабуту граматику; розвиваєте розмовні навички;
 3. робите своє життя кращим (регулярне читання запобігає передчасному старінню мозку, покращує концентрацію і, звичайно, робить ще розумніше). І взагалі, якщо ви читаєте книжки, у вас, безумовно, є привід для самоповаги. ;) 

Якщо ви з тих, кому складно змусити себе прочитати щось більше за статтю (що може бути викликано втомою, недоліком часу чи просто небажанням), рекомендуємо наступне: 

 • читайте те, що подобається. Читати книги, які вам порадили, схоже на те, що вам дали поносити чужі черевики, що пасують лише власникові. Тому краще обирати літературу відповідно до ваших вподобань. Нехай це буде книга улюбленого автора, жанру чи твір із сюжетом, що вас зацікавив. 
 • подбайте про час. Подумайте, коли б ви могли знайти трохи часу, щоб читати хоча б 20 сторінок на день: вранці, в обідню перерву або перед сном. Нехай це буде сплановано. Ставте перед собою нові цілі й заохочуйте себе після їх виконання. Сьогодні я прочитав на п'ять сторінок більше – отже, можу дозволити з'їсти шоколадний батончик або відпочити.
 • беріть книгу з собою. Якщо книжка не дуже важка, її можна взяти в дорогу на роботу / до університету. В решті-решт, іноді можна почитати в метро, ​​трамваї, за обідом або під час дуже нудної лекції.  
А ми бажаємо вам книжок, які будуть цікавими до останньої сторінки! :) 
1039

Коментарі до журналу


  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти. 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання!