График работы

График работы поддержки Enguide

РусскийУкраїнська

EnglishMag

Тільки найцікавіше зі світу англійської мови

Heart

7 порад вивчення англійської для програмістів

7 порад вивчення англійської для програмістів

Англійська для програмістів: кілька слів про мотивацію 

Зараз більшість людей намагається почати вивчати англійську мову з раннього віку. Батьки віддають в мовні школи дітей вже з трьох років, пам'ятаючи, наскільки складнішим може бути процес вивчення мови в зрілому віці. І все ж кількість дорослих людей, які прагнуть вивчити англійську не зменшується з кожним роком. Один з найпопулярніших курсів – англійська для програмістів. 

Курси англійської для програмістів

Не варто багато говорити про те, наскільки необхідна англійська програмісту. Всі найважливіші та найцікавіші інформаційні ресурси – англомовні. Книги, аудіо та відеоматеріали, новини – на англійській. Чекати, поки усе це перекладуть російською може собі дозволити тільки дуже терпляча або аж надто лінива людина, крім того – ніхто ж не дасть вам гарантії, що інформація не застаріє до того часу, як її нарешті перекладуть на російську. Гарантувати можна тільки протилежний результат. Говорити про те, що в деяких компаніях англійську використовують для оформлення ділової документації або при спілкуванні з клієнтами навіть не варто – рівень мотивації вивчати англійську і так –на рівні хмарочоса. 

Англійська для IT-фахівців: особливості вивчення 

Курси англійської для IT-спеціалістів

На перший погляд може здатися, що курси англійської мови для програмістів – це спеціалізована програма, яка включає вивчення професійної лексики і термінології. Ось тільки професійною лексикою айтішники, навіть ті, які вивчали англійську аж надто поверхнево, володіють непогано. Технічна лексика програмістів, більшість слів якої запозичені з англійської – це основа професійного сленгу, яким володіють всі IT-фахівці. Саме тому краща програма навчання для програмістів – це загальний курс англійської мови. 

Є кілька порад, які допоможуть мінімізувати витрати часу і зусиль на мовні курси: 

Порада № 1. Англійська для програмістів – курс, який, по можливості, краще вивчати в міні-групах –  не більше 4-5 осіб. 

Порада № 2. Розвивайте всі навички англійської. Якщо ви дивитеся фільми англійською без субтитрів, це не означає, що ви вільно говорите англійською. Якщо ви впевнено читаєте художню і технічну літературу, це не означає, що ви зможете грамотно викласти свої думки на папері. Акцентуєте увагу тільки на розмовному мовленні, навички письма не стануть безкоштовним додатком – їх теж доведеться розвивати. 

Порада № 3. Граматика необхідна. І не тільки для письмової англійської, а й для розмовної. Тому хоча б її основи доведеться вивчити. Для цього можна використовувати книгу Реймонда Мерфі (багатообіцяюче прізвище, чи не так?). Назва книги «English Grammar in Use with Answers»  

Порада № 4. Добре тренує розмовні навички та вміння сприймати англомовну інформацію на слух, перегляд англомовних фільмів без субтитрів

Порада № 5. Зробіть звичкою читати англомовні новини, цікаві матеріали англійською. Шукайте значення незнайомих слів. Читання збільшує словниковий запас в кілька разів, почніть з коротких текстів: раніше ми вже розповідали, де можна брати хороші англомовні тексти для читачів різних рівнів англійської

Порада № 6. Удосконалювати вимову можна за допомогою гри Spell Up від Google 

 

Порада № 7. Говоріть англійською. Відвідайте розмовні клуби, спілкуйтеся з колегами на роботі або на заняттях з англійської. Славнозвісний мовний бар'єр, що вже став частиною легенд і страшних історій про курси англійської, долається, як правило, з другої-третьої спроби підтримати розмову. Тому головне – говоріть. 

Англійська для програмістів – обов'язковий пункт у списку необхідних навичок IT-спеціаліста. Але програма не зводиться до вивчення технічної англійської. Програмісти відвідують курси англійської мови з метою оволодіти основами – все інше можна буде розвивати в процесі безпосередньої комунікації. 

Бажаємо успіхів у подоланні мовного бар'єру! 

20791

Коментарі до журналу


 • София Белявская залишила відгук у 12:13, 18 грудня, 2015
  0 Спасибо за статью и очень правильные мысли в ней! Все почему-то думают, что специализированный английский можно начинать изучать не зная традиционный английский (что глупо, поскольку специалисты скажут, что уходить в узкопрофильный английский стоит только владея уровнем не ниже intermediate). Поэтому стоит сначала дотянуть свой английский до среднего уровня, а потом уже читать форумы айтишников/подписаться на каких-то гуру программирования на фейсбуке, в твиттере и так далее/выучить некую специализированную терминалогию (на сайте Englishdom есть куча словарей и сборников на разные айтишные темки)/смотреть документалки в оригинале. Главное желание и толковый подход к обучению! Відповісти

  Додати коментар

  Фотоальбоми курсів

  Фотоальбоми популярних курсів англійської: інтер'єр, класи, фотозвіти зі свят.
  Переглянути фото

  Ми на Facebook

  Ми Вконтакте

  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами Heart
  Як правильно написати лист англійською: 5 шаблонів з прикладами

  За вашими листами вас судитимуть ті, хто їх читає. Хочете залишити приємне враження про себе? Ми познайомимо вас з основними правилами листування англійською мовою. 

  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити Heart
  Часи в англійській мові: п'ять способів швидко їх вивчити

  Часи в англійській мові – наріжний камінь граматики. Початківцям величезна кількість англійських часів і правила їх вживання можуть здатися такими ж туманними, як і сам Альбіон. Як швидко та якісно їх вивчити? 

  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови Heart
  13 кращих дитячих пісень для вивчення англійської мови

  Ваша дитина не надто шанує уроки англійської? Важко щось протиставити залізобетонному аргументу «Нудно!»? Пропонуємо вам спосіб урізноманітнити заняття і змусити малюка полюбити англійську мову - веселі дитячі пісні. 

  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно Heart
  Де можна скачати аудіокниги англійською: 6 сайтів, де це можна зробити безкоштовно

  Де і які саме аудіокниги краще завантажити для вивчення англійської мови? Як часто їх варто прослуховувати? Як правильно обрати аудіокнигу? У нас є відповіді на ці питання! 

  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід Heart
  ТОП 20 кращих прикладних програм для вивчення англійської для iOS та Андроід

  Кращі програми для вивчення англійської за версією Enguide: інформація, яку ви давно шукали. 

  Як правильно писати адресу англійською? Heart
  Як правильно писати адресу англійською?

  Оформлення адреси в різних країнах має свої особливості, тому варто звернути увагу на певні норми і стандарти.