+38 (050) 190-55-45

Графік роботи підтримки Enguide

Контактні телефони

РусскийУкраїнська
Heart 14074 3

Англійська для тих, кому за... – чи можна вивчити мову в 40, 45, 50 років?

Англійська для тих, кому за... – чи можна вивчити мову в 40, 45, 50 років?

У якому віці краще вивчати англійську мову? Ми розповімо вам про вікові особливості людини і про те, як подолати труднощі у вивченні іноземних мов в зрілому віці. 

Кілька слів про навчання і вік

У якому віці краще вивчати англійську мову? Більшість педагогів і психологів дадуть відповідь – в ранньому. Програми англійської мови зараз розробляються для зовсім маленьких дітей від шести місяців, трьох років, для дошкільнят. Вивчати мову в ранньому віці можна за допомогою мультфільмів англійською, крім того, в процесі вивчення допоможуть пісеньки англійською мовою, а для наймолодших учнів – колискові англійською.

Сьогодні все частіше ми бачимо, що англійська мова викладається не з першого класу школи або дитячого садка, а з колиски. Адже саме в цьому віці людина найбільш сприйнятлива до вивчення мови. Але що робити, якщо ви вирішили вивчити мову в 40, 45 або 50 років? Невже це неможливо? Звісно ж ні. Є багато способів швидко оволодіти мовою або запам'ятати багато слів іноземної мови.

Ми не будемо довго говорити про мотивацію і цілеспрямованість. Адже високий рівень мотивації може вплинути на вирішення будь-якої, навіть найнездійсненнішої проблеми. Ми розповімо вам про вікові особливості людини і про те, як подолати труднощі у вивченні іноземних мов в зрілому віці.

Боріться зі стереотипами

Можно ли выучить язык в возрасте за 40,45,50?

Вітчизняна система освіти побудована на одному лише ствердження американського педагога та психолога Торндайка, який заявляв, що до 20 років здатність людини отримувати нові знання та навчатися зростає, а потім її показники різко знижуються у міру дорослішання (а потім і старіння) людини. Ця заява була зроблена ще в 1928 році, вона досить суперечливе і неодноразово піддавалася конструктивній критиці. Проте в нас надовго засіла впевненість у тому, що навчання – заняття для молодих.

Причому оптимальний вік для навчання в різних джерелах, які підтримують цю теорію може коливатися від 20 до 40 років. Багато вчених висловлюють думку про те, що у віці після 40 років у людини сповільнюються процеси прийняття і запам'ятовування нової інформації. Але це всього лише думка одного вченого, що давно перетворилася на один з найміцніших стереотипів сучасного суспільства.

Основні труднощі у вивченні англійської в зрілому віці – ваша впевненість, що «вік не той», «здібності не ті, що в 20» і т.д. Якщо ви відчуваєте, що вам складно запам'ятовувати лексику – пам'ятаєте, що з цією складністю зустрічаються всі студенти курсів англійської. Намагайтеся приділяти час вивченню мови кожен день, слухайте радіо англійською, читайте англомовну новинну пресу, постарайтеся шукати англомовні джерела цікавої для вас інформації – таким чином можна підвищити мотивацію навчання. 

Зауважимо, що провідні видавництва підручників для вивчення англійської мови Oxford, Cambridge, Longman не видають спеціальних підручників для тих, кому за 40,45, 50, а отже не виокремлюють студентів цього віку у якусь особливу групу.

Автор IQ-тестів про навчання в зрілому віці

Изучение языка в возрасте за 40,45,50

Варто зауважити, що всім відому теорію освіти для юних спростовують дослідження професора Д. Хорна, на підставі робіт якого були створені сучасні IQ-тести. Вчений стверджує, що існує дві форми інтелекту: біологічна і соціальна. На розвиток першої впливають біологічні процеси в організмі, другу формують соціальні впливи на особистість, досвід, спілкування, комунікація з іншими людьми. Якщо говорити простіше: Хорн вірив в успіх навчання людини протягом всього життя і наполегливо рекомендував усім продовжувати навчання в будь-якому віці.

Переваги зрілого віку для вивчення мови

По-перше, доросла людина добре знає і інтуїтивно орієнтується в правилах граматики, які не знає дитина. Малюки вивчають мову інтуїтивно, дорослі – спираючись на життєвий досвід.

По-друге, людина в зрілому віці, особливо якщо їй вже за 50, в меншій мірі обтяжена роботою, турботами про маленьких дітей, більше часу може присвятити саморозвитку та самовдосконалення.

По-третє, людина у віці 40, 45 і 50 років, як правило, більш дисциплінована, стримана і менш емоційна. У такому віці люди вже розуміють, що за результат навчання потрібно платити завзятістю і працею. Юнацький максималізм і бажання отримати все і відразу забуті, отже заняття будуть мати більш систематичний характер.

По-четверте, вивчення мови може стати новим стимулом у житті в період можливої кризи 40-45 років.

По-п'яте, людина у віці 50 років може вивчати англійську мову для того, щоб допомогти зробити перші кроки в світ іноземних мов своїм онукам. А це – один з найсильніших стимулів.

І якщо вже ми заговорили про стимули, нагадаємо головне правило успіху будь-якого навчання: мотивацію. Ваше бажання вивчити англійську мову зробить для вас більше, ніж будь-які теорії педагогів і психологів, найкращі викладачі і програми навчання, серіали англійською або програми для вивчення англійської мови.

Головне – вірити у свої сили! 

 • Поможем Вам выбрать курсы английского в вашем городе!

  Коментарі


  • Ahmet Yılmaz залишив відгук у 23:07, 24 Серпень, 2017
   0 я рекомендоваю (ссылка удалена) языковой обмен на основе веб-сайт Відповісти
   • София Белявская залишила відгук у 13:51, 24 Листопад, 2015
    +1 Век живи - век учись! Не зря же так говорят, значит учиться можно абсолютно в любом возрасте, причём не только английскому, а, например, кулинарии, программированию, прыжкам с парашютом и так далее. Лично моя мама начала изучать английский язык в 42 года, потому что хотела получить более высокооплачиваемую должность. Занималась она на онлайн курсах от школы englishdom (что было нереально заставить её сделать, так как она из старой школы, и "преподаватель должен сидеть возле тебя, а не в интернете") и могу сказать, что ей смогли за достаточно короткий срок дать больше, чем мне за 3 курса в университете. Поэтому возраст ни в коем случае не может быть преградой для изучения языка. Відповісти
    • Марина Иванова залишила відгук у 17:43, 6 Листопад, 2015
     0 Может кому-то будет интересно, для тестирования методики разыскивают тех, кто хочет бесплатно изучать английский язык: (ссылка удалена) Відповісти

     Додати коментар